Jonavos miesto ūkio kilimui ir jo plėtrai lemiamą reikšmę turėjo per miestą nutiestas Sankt Peterburgo–Varšuvos traktas (plentas). Jis sujungė miestelį su Kaunu, Ukmerge, Daugpiliu ir kitais miestais. Jonavos arklių pašto stotis – svarbus šio trakto infrastruktūros elementas. Statinių komplekso statyba datuojama 1833–1835 metais. Pašto kompleksą sudaro du ūkiniai pastatai ir nedidelis buvęs gyvenamasis namas su skersiniu koridoriumi. Pagrindinio korpuso fasadą nuo kelio pusės akcentuoja prieangio tipo portikas su keturiomis dorėninėmis kolonomis. Kompleksas stovi kompoziciniu ir vizualiniu požiūriu svarbioje mieste vietoje, ašyje, jungiančioje Neries upės tiltą ir už jo esantį kelio apeivių namą.
Pagal pastatų skaičių, dydį ir teikiamas paslaugas Jonavos arklių pašto stotis priklausė trečiajai klasei. Stotyje buvo aptarnaujamos pašto ir krovinių siuntos bei arklių transportu važiuojantys keleiviai. Šiuo keliu važinėjo aukšto rango keleiviai, valstybės tarnautojai, pirkliai ir keliautojai iš daugelio Rusijos ir Vakarų Europos miestų. 1844 m. pašto stotis turėjo 25 arklius, o 1860 m. paštui priklausė net 51 gyvulys.
Čia buvo įrengti poilsio kambariai caro šeimos nariams ir valdininkams. Pagrindiniame pastate buvo laukimo salė. Įrengtos arklidės, pašarų sandėliai.
1905 m. mieste prasidėjo gaisras, kuris per 15 minučių apėmė visą miestelio centrą. Ugnis smarkiai apgadino ir pašto stoties kompleksą. Artimą tarpukariui vaizdą ir dabartinius stogų siluetus pašto stoties kompleksas greičiausiai įgavo po 1905 m. gaisro atliktos rekonstrukcijos.
Po Pirmojo pasaulinio karo pašto stotis nustojo veikusi. Tarpukariu pagrindiniame pastate buvo įsikūrusi Jonavos pašto, telegrafo-telefono įstaiga. Antrojo pasaulinio karo metais pašto stotis vėl degė, ypač nukentėjo centrinis korpusas. Po karo jame įsikūrė Jonavos ryšių mazgas. 1974 m.–1991 m. pastatuose veikė Jonavos centrinė rajono biblioteka, o nuo 1992 m. senojoje pašto stotyje atidarytas Jonavos krašto muziejus. Nuo 2006 metų komplekse veikia ir Jonavos turizmo informacijos centras.