Kauno tvirtovės VII forto muziejaus ekspozicijos tikslas – suteikti lankytojui kuo daugiau žinių apie skirtingus VII forto istorinius laikotarpius bei pristatyti amžiną gynybinių įtvirtinimų ir artilerijos kovą.
Kareivinių kazematuose įsikūrusioje ekspozicijoje lankytojai gali susipažinti su VII forto ir jo įgulos istorija, pamatyti kaip evoliucionavo artilerija nuo viduramžių iki šaltojo karo laikų, iš arti patyrinėti skirtingų laikotarpių ir sistemų šautuvus bei pažinti stambiausią, visiškai funkcionuojantį muziejaus eksponatą – 1938 metų pavyzdžio 122 mm kalibro haubicą M-30.
2016 metų gegužės mėnesį Kauno tvirtovės VII forto ekspoziciją papildė karinės ryšių technikos, skaičiavimų mašinų ir kompiuterių eksponatai, leidžiantys susipažinti su šios technikos raida bei veikimo principais. Penktajame, šeštajame ir devintajame kareivinių kazematuose įsikūrusioje ekspozicijoje galima pamatyti ypatingai retų ir vienintelių visame Pabaltyje veikiančių ryšių technikos eksponatų.
VII forto pirmajame šaudmenų sandėlyje lankytojai gali rasti muziejinę ekspoziciją "VII fortas: Lietuviška tragedija", kuri nagrinėja tris pagrindinius segmentus, atskleidžiančius skirtingus žydų genocido Lietuvoje aspektus: nacių propagandą, Tautinio Darbo Apsaugos bataliono vaidmenį ir įvykius VII forte. Istoriniai faktai derinami su autentiška VII forto aplinka, koncentracijos stovyklos VII forte laikotarpio radiniais bei audiovizualinėmis priemonėmis suteikia galimybę kitu kampu pažvelgti į 1941 metų vasarą, kuomet VII forte buvo įkurta koncentracijos stovykla.