Kėdainių krašto muziejus – vienas seniausių Lietuvoje, įkurtas 1922 m. Pirmasis muziejaus direktorius buvo jo įkūrėjas, Kėdainių apskrities valdybos pirmininkas Vladas Rybelis, atidavęs nemažą savo surinktų senienų kolekciją (apie 1000 eksponatų). Nuo 1925 m. muziejaus vedėja buvo bibliotekininkė J. Laucytė, kuri 1934 m. perdavė savo pareigas S. Švalpai. Nuo pat įkūrimo muziejui trūko patalpų.
1939 m. muziejaus prižiūrėtoju paskirtas G. Bobelis. Tuo metu muziejuje buvo sukaupta apie 1800 eksponatų. II Pasaulinio karo metais muziejus ir jo rinkiniai labai nukentėjo: pasitraukiant naciams dalis eksponatų buvo susprogdinta ir išgrobstyta. Pokaryje muziejuje buvo sukaupta apie 5000 eksponatų. Tuometinė sovietų valdžia muziejų naudojo ideologijai skleisti: muziejaus lankytojams buvo aiškinama Stalino ir Lietuvos TSR konstitucijos, penkmečio planai bei rinkimų tvarka.
1991 m. Kėdainių kraštotyros muziejus buvo pertvarkytas į Krašto muziejų, prijungus naujus filialus: M. Katkaus memorialinį muziejų Ažytėnuose, J. Paukštelio memorialinį muziejų, Rotušės dailės galeriją, koncertų salę evangelikų reformatų bažnyčioje. 2000 m. rugsėjo mėn. muziejus persikėlė į naujas patalpas – buvusį XVIII-XIX a. karmelitų vienuolyną.