Buvusio Skinderiškio dvaro ir kaimo vietoje, dviejų geografinių landšaftų – Žemaičių aukštumos ir Vidurio Lietuvos lygumos – susidūrimo vietoje įkurtas Skinderiškio dendrologijos parkas. Tai vakarinis Kėdainių rajono pakraštys, 13 km į šiaurės vakarus nuo Josvainių miestelio. Parko įkūrėjas, puoselėtojas, prižiūrėtojas yra miškininkas Kęstutis Kaltenis. Skinderiškio dendrologijos parkas pagal dendrologinę vertę prilygsta botanikos sodams. Parkas pasižymi itin didele sumedėjusių augalų rūšių, veislių, taksonų įvairove - čia auga apie 1300 rūšių, porūšių, varietetų, formų ir veislių medžių, krūmų, lianų, iš jų apie 150 spygliuočių ir 1150 lapuočių taksonų. Tai viena gausiausių dendrologinių kolekcijų Lietuvoje. Skinderiškio parke pasirinktas geografinis išdėstymas. Parkas padalintas į tokias geografines augalų grupes: Europos, Sibiro, Kaukazo, Vidurinės Azijos, Kinijos – Japonijos, Šiaurės Amerikos rytų ir Šiaurės Amerikos vakarų. Daugiausia, apie 350 augalų rūšių yra iš Tolimaisiais Rytais vadinamos Rytų Azijos dalies, apimančios Rusijos Tolimuosius Rytus, Kiniją, Korėją ir Japonijos. Apie 250 rūšių atgabenta iš Šiaurės Amerikos. Parko struktūra leidžia lankytojui palyginti skirtingų geografinių regionų ir žemynų florą.
Parke įrengtos informacinės lentelės su augalų pavadinimais, suoliukai, informaciniai stendai, geografinių augalų grupių nuorodos, trys apžvalgos bokšteliai, iškilę į septynių metrų aukštį. Parko centrinėje dalyje neseniai rekonstruota dengta estrada, pastatyti nauji lauko baldai, įrengta laužavietė. Lankytojų automobiliams įrengta nauja aikštelė, kurią rėmina poilsio suoleliai, greta - pavėsinė, smėlio dėžė, sūpynės vaikams. Viskas tik iš ąžuolo. Parką papuošė dvi naujos skulptūros: "Rankos, puoselėjančios medį" skirta parko įkūrėjui Kęstučiui Kalteniui, pastatyta netoli centrinės parko aikštės.
1971 m. įkurtas parkas užima 123 ha plotą, į kurį įeina ir 39,5 ha Šušvės užtvankos vandenų. Tvenkinio vandenys su sausuma – pusiasaliais, salomis, įlankomis – glaudžiai susiję ir sudaro vieną visumą, kurią papildo ir natūralūs Šušvės upės želdiniai. Šalia įvairios ir turtingos dendrologijos kolekcijos, parke išvysime ir daugybę riedulių – ledynmečių pėdsakų mūsų krašte.