Ar kada grojote laiptais? Jei ne, Kauno miesto muziejus kviečia užsukti į Tautinės muzikos skyrių, kuriame ekspozicija prasideda nuo skambančių laiptų. Jais užlipę rasite edukacinę erdvę, kurioje išbandysite įvairius lietuvių liaudies muzikos instrumentus ir šiuolaikišką, atnaujintą muziejaus ekspoziciją.
Šioje ekspozicijos dalyje liaudies muzikavimas pučiamaisiais muzikos instrumentais pristatomas per dvi tradicinės kultūros temas: piemenavimą ir sutartines. Todėl muziejuje ne tik išvysite pačius muzikos instrumentus, bet ir patirsite liaudies muzikavimo kontekstą – per nuotraukas, garso įrašus, edukacinius elementus. Išgirsite originaliai pateiktus švilpukus, birbynes, trimitus, skudučius, lamzdelius, daudytes, o instrumentų gamybos žaliavų stende matysite ne tik augalų, bet ir gyvūnų dalis, kurios būdavo panaudojamos muzikavimui.
Nepamirškite sutartinių karaokė: sugiedoti sutartinę kartu su patyrusių sutartinių atlikėjų įrašais yra visai paprasta ir tikrai įdomu, neatrasta, nauja!
Kanklių ekspozicija atspindi tiek senąją, tiek vėlyvąją lietuvių kankliavimo tradiciją. Joje pristatomos visų Lietuvos etnografinių regionų kanklės, skirtingi kankliavimo būdai, svarbiausi meistrai. Eksponuojamos liaudies motyvais ornamentuotos XX a. kanklės liudija stiprų lietuvių tautinį identitetą, nacionalinės kultūros raidą. Ekspozicijoje integruotame informaciniame terminale išgirsite įvairių laikmečių kanklių muzikos, išvysite retrospektyvius vaizdo siužetus, sudalyvausite viktorinoje. Galėsite patys pakankliuoti ir pajusti individualų ryšį su šiuo instrumentu.
Muziejuje vietą atrado ir šiuolaikinė folkloro raiška. Pristatomos pagrindinės postfolkloro kryptys: neofolkloras, roko ir metalo muzikos skambesiu "pasunkintas" folklorinis rokas, elektroninis folkloras bei populiariosios muzikos ritmais ir lengvu roko skambesiu nuspalvintas populiarusis folkloras. Šioje nišoje pristatyti žymiausi Lietuvos atlikėjai ir šiuo metu kuriančios grupės. Jų išskirtinį santykį su folkloru galėsite suprasti klausydamiesi šių grupių įrašų.