trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
Dubravos arboretumas
Suvalkija
/
Kauno rajonas
/
Kauno marių regioninis parkas
Dubravos arboretumas
28
Foto
© Dubravos arboretumas
28
2 čia buvo
0 atsiliepimų
Dubravos arboretumas - tai dendrologinė kolekcija, kurioje kaupiami, saugomi ir eksponuojami vertingi mokslo, pažintiniu ir dekoratyviniu požiūriu vietiniai ir svetimžemiai medžiai bei krūmai. Arboretumo misija - kaupti, tirti ir eksponuoti savaiminius ir introdukuotus sumedėjusius augalus, gausinti dendrofloros įvairovę Lietuvoje, sudaryti sąlygas mokslo tyrimams, mokymui ir visuomenės švietimui.

Įkurtas 1958 metais kaip Dubravos miškų tyrimo stoties (dabar Dubravos eksperimentinė-mokomoji miškų urėdija) padalinys. 2000 metais Dubravos arboretumui Aplinkos ministro įsakymu suteiktas dendrologinės kolekcijos statusas, jis paskelbtas saugomu gamtos objektu. Arboretume kaupiami ne tik tipinių rūšių bei registruotų veislių atstovai, bet ir Lietuvoje rastų savaiminių mūsų medžių formų, taip pat ir vietinių bei introdukuotų augalų atmainų su pastebimais morfologiniais pakitimais pavyzdžiai. 2015 m. ir 2016 m. Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymais trisdešimt vienos rūšies augalai bei jų grupės įtraukti į Augalų nacionalinių genetinių išteklių sąrašą, t. y. pripažinti vertingu valstybės turtu.

2016 m. pradėti vykdyti arboretumo atnaujinimo darbai, finansuojami Europos Sąjungos fondų lėšomis. Planuojama, kad juos pabaigus 2019 metais, bus atnaujintos augalų kolekcijos, sukurta smulkioji infrastruktūra bei informacinė sistema. Tad lankytojams bus suteiktos dar geresnės sąlygos susipažinti su įdomiais sumedėjusiais augalais ir pailsėti gražioje aplinkoje.

Arboretumas užima 47,8 hektarų plotą Kauno rajone tarp Vaišvydavos ir Girionių gyvenviečių, tarp kelių, iš Kauno vedančių į Prienus ir į Girionis. Kitapus kelio vaizdingoje Kauno marių pakrantėje 1960 metais įkurtas Girionių parkas - didžiausias (110,8 ha) pokario metais įveistas, vienas jauniausių ir turtingiausių augalais parkų Lietuvoje.
© Dubravos arboretumas
PAPILDOMA INFO
Dubravos arboretumo lankymas nemokamas. Kai kurie arboretumo skyriai (pušūnų ir erikinių augalų kolekcija, introdukcinis-karantininis medelynas bei retųjų medžių ir krūmų ekspozicija) lankomi tik iš anksto susitarus darbo valandomis. Dėl ekskursijų, informacijos, augalų tyrimų, medžiagos rinkimo dauginimo, mokslo ar mokymo tikslams reikia kreiptis į arboretumo darbuotojus.

Vaišvydava, Kauno r.

+37037383557
Loading...
Loading...
trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2024 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys