Muziejuje pristatomi įdomiausi su Universiteto istorija susiję eksponatai, veikia keturios nuolatinės ekspozicijos, vyksta ekskursijos ir edukacinės programos, kultūriniai renginiai, paskaitos. Dalyvauti kviečiami visi norintys.
"Asmenybės universiteto ir valstybės istorijoje" ekspozicija siekiama papasakoti Universiteto istoriją per jo ryškiausius asmenis: Aukštųjų kursų įkūrėją prof. Zigmą Žemaitį, Universiteto autonomiją tarpukariu gynusius rektorius prof. Vincą Čepinskį ir prof. Mykolą Riomerį, okupacijų metais studentus ir dėstytojus nuo represijų saugojusius rektorius prof. Antaną Purėną ir Julijoną Gravrogką, nuo rusifikacijos okupuotą Lietuvą siekusį apsaugoti prof. Kazimierą Baršauską.
Ekspozicija taip pat įamžina Universiteto dėstytojus ir absolventus, kurie tiesiogiai prisidėjo prie valstybės kūrimo: Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios Nepriklausomybės aktų signatarus, prezidentus, premjerus ir ministrus: doc. Antaną Smetoną, prof. Augustiną Voldemarą, prof. Praną Dovydaitį, Kazimierą Šaulį, Mykolą Biržišką, Steponą Kairį, doc. Leoną Bistrą, Antaną Tumėną, prof. Petrą Leoną, Vladą Jurgutį, prof. Vytautą Paliūną, doc. Antaną Karoblį, doc. Povilą Varanauską ir lektorių Algirdą Patacką, KTU Garbės daktarus doc. Bronislovą Lubį ir Algirdą Mykolą Brazauską. Ekspozicijoje atskleidžiamos jų vertybinės nuostatos ir mintys, jų požiūris į valstybę, tautą, kalbą, mokslą.