Mediniais drožiniais ir įstabiu belvederiu puoštas Kidulių dvaras mini didžių valdovų paslaptis ir pakylėtas akimirkas. Nors Kidulių kaimo gatvėmis marširuodavo armijos, vis dėlto dvare apsistodavo karaliai, žemaičių vyskupai, apylinkęs valdę kilmingi ir narsūs baronai.
Kidulių dvaras buvo vienintelis ramybės prieglobstis Prūsijos karaliui Frydrichui Vilhelmui III. Jis laukė galimybės pasirašyti Tilžės taikos sutartį su Prancūzijos imperatoriumi Napoleonu. Ramiai ant vandens besisupantys laivai ramino monarchą, o ilgi pasivaikščiojimai lapuočių alėjomis dvaro parke prasklaidydavo niūrias mintis. Karaliaus nuotaika nušvisdavo tik pamačius atvykstančią mylimąją karalienę Luizę. Be šios damos ištaigingu keltu jo aplankyti atplaukdavo ir Rusijos caras Aleksandras I. Tačiau ir pasirašius taikos sutartį neramumai netilo. Tuomečiai Kidulių kaimelio gyventojai savo akimis regėjo į Rusiją žingsniuojančią Napoleono kariuomenę, vėliau priešinga kryptimi puolančią caro armiją.
Karams pasibaigus, į dvarą įsikėlė ilgalaikis rūpestingas šeimininkas – generolas leitenantas, baronas von Ofenbergas. Tuomet Kidulių dvaras nė kiek nenusileido prabangiems rūmams ir net buvo vadinamas pilimi! Parkas buvo sutvarkytas, jame žydėjo nematytos egzotinės gėlės, kuriomis rūpinosi sodininkauti mėgęs pats baronas.
Nors Kidulių kaimas vis sukosi karų epicentre, o dvaras būdavo tiek vienos, tiek kitos kariaujančios pusės žinioje, jis nenukentėdavo. Matyt, sienose išliko čia gyvenusių didikų tvirtybė. Netgi po Pirmojo pasaulinio karo visų 27 dvarui priklausančių pastatų mūrai išliko sveiki.
Tapo įprasta, kad šiandien šiame dvare smagiomis ir suartinančiomis veiklomis bei edukacinėmis programomis gyventojai mokosi ir moko kitus sulėtinti gyvenimo tempą. Iki dabar iš Kidulių dvaro sodybos sklinda pasakiški kvapai ir aidi smagus šurmulys. Švenčių metu čia patiekiama keptų sraigių, degustuojami šio krašto vynai, svečiai kviečiami prisijungti prie šokių. O kol visi linksminasi, kažkas ieško po trikamieniu ąžuolu paslėpto Napoleono lobio. Įdomu, gal šiais metais jį kas nors suras.