Lentvario dvaro sodybos ansamblis su parku išliko iki mūsų dienų toks, koks buvo sukurtas valdant grafui Vladislovui Tiškevičiui (Wladyslaw Tyszkiewicz, 1865-1936). Dvaro sodybos pertvarkymus XIX a. antroje pusėje pradėjo Vladislovo tėvas Juozapas Tiškevičius (Josef Tysckiewicz, 1835-1891), apie 1850-1855 m. čia pastatydamas rūmus (architektas G. Šachtas) ir įsirengdamas rezidenciją.
Paveldėjęs Lentvario dvarą ir vedęs kunigaikštytę Mariją Kristiną Liubomirską (1871-1958), grafas Vladislovas Tiškevičius pačioje XIX a. pabaigoje rekonstravo dvaro rūmus (architektai de Waegh'as, T. Rostvorovskis ir kiti), suteikdamas jiems aiškias anglų neogotikos formas. Dvaro sodybos ansamblį apsupo prancūzų kraštovaizdžio architekto Eduardo Fransua Andrė (Eduard Francois Andre, 1840-1911) su sūnumi ir kitais bendradarbiais 1898-1899 m. suprojektuotas ir įveistas mišraus plano parkas.
Geometriškai suplanuota rūmų aplinka labai organiškai pereina į kalnų peizažo dalį. Čia prancūzų parkų kūrėjai puikiai panaudojo esamas reljefo ir vandens telkinių bei tėkmių galimybes. Sukurta kalnų upelio ir tvenkinių grandinė, vingrūs takai ir akmenų pakopos veda prie įstabiausių tapybiškų (pittoresque) vaizdų vietų: vandens kaskadų, grotos, uolynų, apžvalgos kalvų. Parko elementai apima visą dvaro sodybos ansamblį ir užima apie 21 ha.
E. F. Andrė vardas ir darbai yra glaudžiai susiję su prancūzų želdynų meno suklestėjimu pasaulyje XIX a. antroje pusėje. E. F. Andrė išties daug prisidėjo nubrėždamas gaires kraštovaizdžio architekto profesijai, paskleisdamas daugybę savo projektų Prancūzijoje ir užsienio šalyse. Lietuvoje E. F. Andrė yra sukūręs parkus ir kituose grafų Tiškevičių dvaruose - Palangoje, Trakų Vokėje, Užutrakyje. E. F. Andrė kūrybos tyrinėtojai sutaria, kad parkai, kuriuos jis sukūrė, iki šiol gyvuoja dėl jų kompozicijos principų, paremtų puikiu augalijos išteklių pažinimu ir pritaikymu konkrečioms vietos klimato sąlygoms.
Antro pasaulinio karo metais dvare buvo įsikūrusios karinės vadovybės, pokario - kolūkis, nuo 1957 m. buvusiuose grafų rūmuose - Lentvario kilimų fabriko administracija. 2007 m. dvarą įsigijo verslininkas Laimutis Pinkevičius, kuris tais pačiais metais bankrutavo. Lentvario dvaras 2007 m. buvo įkeistas, o 2012 m. – areštuotas. 2016 m. iš varžytinių dvarą įsigijo verslininkas Ugnius Kiguolis.