Miežiškių eglutės žaisliukų muziejaus pradžia – 2010-ieji metai. Miežiškių miestelio bibliotekininkė Violeta Karklytė tuomet sumanė surengti parodą "Prisiminus vaikystės eglutę", ir pakvietė miežiškiečius padovanoti senovinių eglės žaisliukų ir kitų šventės atributų. Per du mėnesius parodai buvo padovanota maždaug 200 įvairių žaisliukų, girliandų ir kitokių eksponatų. Per penkis metus kolekcija gerokai išaugo, dabar ją sudaro apie 3000 senų Kalėdų šventės atributų: girliandų, kaukių, domino, Senių Šalčių, Snieguolių, dirbtinių eglučių, snaigių, iš plastmasės, metalo, kartono, popieriaus, folijos, vamzdelių ir karoliukų pagamintų žaisliukų. Muziejaus ekspozicijoje - lietuviški, vokiški, ukrainietiški ir rusiški eglutės žaisliukai ir Kalėdų šventės atributika.
Didžiausią eksponatų dalį sudaro Rusijoje pagaminti žaisliukai. Seniausi žaisliukai vatiniai, jie pagaminti 1930 – 1950 metais. Kiti žaisliukai datuojami maždaug iki 1980 metų. Eglutės žaisliukų tematika labai plati: pasakos ir jų herojai, gamta, gyvūnija, šventės simbolika.
Kai kurie žaisliukai atspindi meto, kai buvo sukurti, politinę ir ekonominę situaciją. Pavyzdžiui, muziejaus kolekcijoje yra žvaigždės formos eglės viršūnės puošmena, pagaminta iš stiklinės medicininės kolbos. Ji sukurta tuo metu, kai stigo žaliavos žaisliukams gaminti, jiems buvo naudojama kone viskas, kas pakliūdavo po ranka. Eglutės žaisliukų muziejus įkurtas Miežiškių gyventojų bendruomenei priklausančiame pastate. Jis buvo rekonstruotas ir pritaikytas muziejui 2013 metais.
Muziejuje vykdomos trys edukacinės programos "Pasakiškos Kalėdos": "Kalėdų Senelis", "Kalėdų atvirukai", "Šiaudiniai eglutės žaisliukai". Edukacinės programos rengiamos 5 ir didesnei grupei. Trukmė – nuo 30 min. iki 1 val. Reikalinga išankstinė registracija.