Sklandymas – tai žmonijos technologinių pasiekimų ir žinių apie gamtos procesus junginys. Technologinius pasiekimus atspindi sklandytuvai. Tai lyg ir lėktuvai, tik be variklio ir turintys labai mažą žemėjimo kampą. Šiuolaikiniai sklandytuvai iš vieno kilometro aukščio gali nusklęsti virš 60-ties kilometrų atstumą.
Norint sklandytuvu mėgautis valandų valandas be nusileidimo, reikia išmanyti apie gamtoje esančias kylančio oro mases: termikus, antvėjus, rotorius, bangas. Lietuvoje sklandytojai naudojasi termikais, kurie susidaro dėl skirtingo žemės paviršiaus įšilimo šviečiant saulei. Sklandymas – tai nuostabus laisvalaikio praleidimo būdas ir hobis. Pramoginius skrydžius galite įsigyti internetu.
Skrydis sklandytuvu vykdomas L-13 Blanik arba SZD-50-3 Puchacz mokomuoju dviviečiu sklandytuvu, kurį pilotuos licencijuotas, patyręs pilotas. Sklandytuvą į orą pakelia lėktuvas, o pasiekus 1000 metrų aukštį, pilotas atkabina sklandytuvą nuo lėktuvo. Iškart po atsikabinimo girdėsi tik vėjo švilpimas, turite pakankamai laiko padaryti kelioms įsimintinoms fotografijoms ar nufilmuoti visą skrydį, mėgautis gražiais Nemuno kilpų regioninio parko vaizdais iš paukščio skrydžio.