trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
Vinco Kudirkos muziejus
Suvalkija
/
Šakių rajonas
/
Kudirkos Naumiestis
Vinco Kudirkos muziejus
3
Foto
© Lietuvos nacionalinis muziejus
3
0 čia buvo
0 atsiliepimų
Vinco Kudirkos muziejaus ekspozicija supažindina su Lietuvos himno autoriumi Vincu Kudirka ir miesteliu, kuriame jis praleido paskutiniuosius savo gyvenimo metus.

Vinco Kudirkos muziejaus ekspozicija supažindina su Lietuvos himno autoriumi Vincu Kudirka ir miesteliu, kuriame jis praleido paskutiniuosius savo gyvenimo metus. Kartu tai ir pasakojimas apie XIX amžiaus antrąją pusę, kai Lietuva, būdama Rusijos imperijos sudėtyje, pradėjo savo kelią į tautinį atgimimą.

Lankytojui pristatoma gydytojo, rašytojo Vinco Kudirkos (1858–1899) veikla, jo leistas politikos, literatūros ir mokslo laikraštis "Varpas", taip pat pasakojama apie asmeninį gyvenimą, kurio paskutinį tarpsnį jis nugyveno Naumiestyje. Tad apsilankymas muziejuje drauge yra ir kelionė po Suvalkijos kraštą ir išskirtinį jo pasienio miestelį Kudirkos Naumiestį.

Čia taip pat pristatomas unikalus ir pasaulyje atitikmenų neturintis, UNESCO pripažintas knygnešystės fenomenas ir knygnešių veikla, spaudos draudimo laikotarpiu (1864–1904) išsaugojusi lietuvišką žodį.
© Lietuvos nacionalinis muziejus

V. Kudirkos g. 29, Kudirkos Naumiestis, Šakių r.

+37034557451
Pritaikyta neįgaliesiems
Loading...
Loading...
trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2024 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys