Tarp vieno iš seniausių (1279 m.) ir vieno iš jauniausių (1960 m.) Lietuvos miestų skirtumas tik 30 km ir 680 metų. Siūlome kontrastingą kelionę laiku.
Dabartinė bažnyčia Kernavėje pastatyta 1920 m., tačiau Kernavėje pirmąją medinę bažnyčią 1420 m. pastatė Vytautas.
Tuo tarpu moderni Elektrėnų bažnyčia pastatyta 1996 m.
Kernavės simboliai - piliakalniai niekam klausimų nekelia. Tuo tarpu Elektrėnų simbolių jau nėra arba greitu metu neliks.
Tai elektrinės kaminai, buvusio atrakcionų parko "Velnio ratas" bei marių tiltas, skulptūrą jungia užlietų kaimų pavadinimai bei jubiliejinių Elektrėnų miesto 60-ojo gimtadienio – 2020 metų įamžinimas.
Architektūrinės dalies kontrastai turbūs įspūdingiausi. Medinė koplytėlė vs. 1976 m. pastatyta pirmoji ledo arena Lietuvoje.
Dar du ypač kontrastingi simboliai - geležinis vilkas, simbolizuojantis sostinių įkūrimą ir 31 metro aukščio 1975 metais pastatytas Elektrėnų "šašlykas".
Pagrindinė Elektrėnų skulptūros mintis yra trys fazės ir sinusoidės, kurios simbolizuoja tekančią kintamos įtampos srovę ir tris kaminus. Trumpiau tariant skulptūra simbolizuoja elektros gamybą.
Tačiau, kaip dažnai tada būdavo, yra ir "tikroji" versija - spėjama, kad didžiausio stiebo plokštės simbolizuoja 15 buvusių TSRS valstybių. Plokščių dydžiai yra proporcingi šalių plotui. Nuo viršaus: Lietuva, Latvija, Estija, Rusija, Kazachija, Kirkizija, Turkmėnija, Tadžikija, Ukraina ir t.t. Vidurinis stiebas galimai simbolizuoja šešias Varšuvos pakto valstybių figūras. O mažiausias - Azijos komunistines valstybes, kurios nebuvo TSRS sudėtyje.
Na ir žinoma veiklos ar pramogos taip pat labai kontrastingos. Kernavės viduramžių sodybų miestelis, buitis ir renginiai prieš šiuolaikines vandens pramogas.