trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
Kačerginė
Aukštaitija
/
Kauno rajonas
Kačerginė
7
Foto
© Andrius Aleksandravičius/Lithuania Travel
7
0 atsiliepimų
Nemuno pakrantėje įsikūrusi tarpukariu lietuviškiausiu kurortu tituluota Kačerginė nuo ketvirtojo dešimtmečio poilsiautojus žavi savo ramybe, kerinčiu kraštovaizdžiu ir unikalia architektūra.

Nemuno vingyje įsikūręs miestelis po Pirmojo pasaulinio karo sparčiai plėtėsi, gražėjo, todėl 1933 m. Kačerginei suteiktas kurorto statusas. "Artistų kurortu" tituluojama poilsiavietė ketvirtajame dešimtmetyje buvo numylėta mokslininkų, rašytojų ir menininkų užuobėga. Čia įkvėpimo ieškodavo lietuvių inteligentai.

Kačerginėje Jonas Biliūnas parašė tragiškas "Brisiaus galo" eilutes ir apysaką "Liūdna pasaka". Čia taip pat vasarojo Vincas Mykolaitis-Putinas. Jo atminimui miestelyje įkurtas skulptūrinių suolelių parkas "Gamta ir žmogus: in memorian", kuriame kiekvienais metais vyksta "Poezijos pavasario" šventė. Kurorte apsistojus kompozitoriams Stasiui Šimkui ir Juozui Naujaliui, pušynai aidėdavo nuo gražios jų kūrybos. Kačerginėje gyvenusio garsaus Lietuvos tapytojo Antano Martinaičio garbei kasmet organizuojamos jo darbų parodos.

Miestelyje vilą buvo pasistatęs ir vienas žymiausių Lietuvos architektų Vytautas Landsbergis-Žemkalnis bei rašytojas Pranas Mašiotas. Pastarojo kūrėjo vardu Kačerginėje pavadintas parkas, kur ąžuolinėse skulptūrose atgyja rašytojo pasakų personažai.

Unikalių medinės architektūros pavyzdžių šiame kurorte galima išvysti iki šiol. Po restauracijos naujam gyvenimui prikeltos Lietuvos kariuomenės brigados generolo, gydytojo Prano Vaiciuškos ir žymaus tarpukario inžinieriaus Viktoro Rėklaičio vilos išsaugojo tarpukario architektūros autentiškumą.

Ne tik architektūra ir istoriniai veikėjai traukia miesto svečius. Vaizdingi Kačerginės maršrutai atveria nepakartojamus Nemuno vingius ir apgaubia šilo ramybe. Vienas jų – žaliuojančiu mišku vingiuojantis Šaltinių takas. 6 km besidriekiantis natūralus miško takelis kviečia pasinerti į stulbinamą gamtos pasaulį ir pasimėgauti unikalia šaltinių čiurlenimo ir paukščių giesmių sukurta melodija.

Šilo keliukas turistus veda į netoli Kačerginės esantį padavimais apipintą Pyplių piliakalnį. Legenda byloja, kad piliakalnį žuvusiam sūnui karžygiui pagerbti supylė kunigaikštis Pyplys.

Kačerginė – Nemuno pakrantės perlas, žavintis savo architektūra, istorija ir, žinoma, įstabia gamta. Kiekvienas svečias miestelyje ras viską, kad ir ko ieško: įkvėpimo, sveikatos ar ramios akimirkos pušų paūksmėje.
© Nemuno kelias
Lankytinos vietos
17
Maistas
4
Nakvynė
2
23
Žemėlapis
Kačerginės apžvalgos ratas
Apžvalgos vietos
Kačerginės apžvalgos ratas
Kačerginės kraštovaizdžio takas
5.0
Rekreacinės trasos
Apžvalgos vietos
Kačerginės kraštovaizdžio takas
Kačerginės Šaltinio aikštė
Miesto aikštės
Kačerginės Šaltinio aikštė
Kačerginės šaltinių takas
5.0
Rekreacinės trasos
Kačerginės šaltinių takas
Poilsiavietė Barsukynė
Viešos poilsiavietės
Poilsiavietė Barsukynė
Pyplių piliakalnis
4.7
Piliakalniai
Pyplių piliakalnis
Poilsiavietė Apuokynė
Viešos poilsiavietės
Poilsiavietė Apuokynė
Kavinė Kačerga
3.0
Kavinės
Kavinė Kačerga
Apartamentai Kankorėžis
Apartamentai ir butai
Apartamentai Kankorėžis
Medinė užeiga
1.0
Kavinės
Medinė užeiga
Auto/moto pramogos
Tėvas Racing
Loading...

NAKVYNĖ VIETOVĖJĖ KAČERGINĖ

trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2024 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys