trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
Kriūkai
Suvalkija
/
Šakių rajonas
Kriūkai
2
Foto
© Nemuno kelias
2
0 atsiliepimų
Kai skruostus šildo gegužės saulė, o ore tvyro gardžių žiobrių kvapas, Nemuno ir ošiančių miškų apsuptuose Kriūkuose šurmuliuoja kasmetinė šventė – Žiobrinės. Smagiai nusiteikę ir paragavę skanių žuvelių pasižvalgykime po Šakių rajone esantį įstabų miestelį, kuris gyvuoja jau daugiau kaip 400 metų.

Vaikštinėjant po Kriūkus dėmesį patraukia Sviatošino dvaras. Seniau čia grindinį mynė bajorų Rene giminė, o dabar linksmai vaikštinėja miestelio mokiniai ir Kriūkų krašto istorijos muziejaus lankytojai. Nutolus nuo miestelio, Paežerėliuose, grožimės jau 150 metų skaičiuojančia medine Šv. Angelų Sargų bažnyčia. Vietiniai senoliai mena dar vieną bažnyčią, dar XX a. trečiame dešimtmetyje stovėjusią Kriūkuose. Tai buvo Marijavitų, kurių bendruomenė nepripažino celibato, išpažinties, relikvijų garbinimo ir bažnytinių bausmių, o dvasininkėmis galėjo tapti moterys, maldos namai. Deja, šiems tikintiesiems gyvenimas nebuvo saldus, juos persekiojo katalikai, o po Antrojo pasaulinio karo bendruomenė galiausiai nustojo gyvuoti.

Keliaudami toliau pasiekiame Žemosios Panemunės piliakalnį. Vaizdas nuo jo tiesiog atima žadą – po kojomis mėlynuoja didysis Lietuvos upių karalius Nemunas, o tolumoje šlama ilgaamžiai medžiai. Tačiau šis piliakalnis ne tik atveria nepakartojamą kraštovaizdį. Vietiniai gyventojai iki šiol pasakoja apie paslaptingus, greta Žemosios Panemunės piliakalnio esančius požeminius tunelius, kurie jungia Nemuną ir Žemosios Panemunės dvarą.

Persikelkime į fantazijos pasaulį ir užsukime į "Vabalų kalnelį", kuriame išsipildo vaikystės noras atsidurti mylimoje pasakoje. Čia gyvena rašytojo Vytauto Tamulaičio sukurtų pasakų veikėjai. 100-ųjų vaikų literatūros klasiko gimimo metinių proga personažai atgijo skulptūrose, kurios puošia Kriūkuose esantį parką.

Kriūkuose ir špykėrė turi nuostabią istoriją! Šiame dviejų aukštų grūdų sandėlyje, šalia kurio pavasariais šurmuliuoja Žiobrinės, buvo laikomi javai, skirti plukdyti į Vokietiją. Grūdai buvo gabenami į Vakarus, o iš Prūsijos paslapčiomis perduodama lietuviška spauda.

Dabar Kriūkai vilioja ir įdomia istorija, ir nepakartojama gamta, ir žuvimis kvepiančiomis šventėmis.
© Nemuno kelias
Lankytinos vietos
4
Maistas
0
Nakvynė
0
4
Žemėlapis
Kriūkų špykerė
3.0
Architektūra
Kriūkų špykerė
Piliakalniai
Žuklijų piliakalnis
Kriūkų-Sviatošinos dvaro sodybos fragmentai
2.0
Dvarai
Kriūkų-Sviatošinos dvaro sodybos fragmentai
Loading...

NAKVYNĖ VIETOVĖJĖ KRIŪKAI

trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2024 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys