trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
Sartų regioninis parkas
Aukštaitija
Sartų regioninis parkas
1
Foto
© trip.lt
1
0 atsiliepimų
Sartų regioninio parko kraštovaizdis išsiskiria net 29 tyvuliuojančiais ežerais, kalvomis, juosiančiomis Sartų ežerą beveik nenutrūkstančiu lanku, miškais, pelkėmis. Regioninio parko ašis – labiausiai šakotas Lietuvos dubakloninis (rininis) ežeras – Sartai. Užslinkęs ledynas čia sutrūkinėjo atkartodamas žemės lūžius, o jam ištirpus susiformavo dabartinio ežero kontūrai. Tai ilgiausią kranto liniją (79 km) turintis ketvirtas pagal dydį ežeras Lietuvoje. Ežero kranto linija tik 11 km trumpesnė už mūsų Baltijos pajūrio. Ties Dusetomis į Sartų ežerą įteka ir savo šiauriausią kilpą išlenkia Aukštaitijos gražuolė – Šventosios upė.

Parke yra bene didžiausios Lietuvoje raibųjų, siauralapių ir gelsvųjų gegūnių, pelkinės uolaskėlės augalų populiacijos, pirmąkart Lietuvoje aptiktas grybas – apskritasporis bobausis.

Iš 100 saugomų kultūros paveldo objektų ypač vertingi XVIII a. architektūros paminklai: bažnytiniu dailės palikimu garsėjanti Dusetų Švč. Trejybės bažnyčia ir baroko stiliaus mūrinė keturių aukštų varpinė. Nenaudojant vinių iš tašytų rąstų pastatyta Antazavės Dievo Apvaizdos bažnyčia, vartai ir varpinė. Ne mažiau vertingas ir XIX a. paminklas – pirmieji sentikių maldos namai Lietuvoje – Bobriškio cerkvė.

Sartų ežeras ir šalia jo esantis Dusetų miestas nuo seno garsėja žiemą rengiamomis ristūnų žirgų lenktynėmis. Jų istorija skaičiuojama jau 200 metų. Nuo 1905 m. ristūnų žirgų lenktynės vyksta kasmet. Lenktynės tapo neatsiejama Dusetų krašto istorijos dalimi.
© Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba
Lankytinos vietos
52
Maistas
3
Nakvynė
11
64
Žemėlapis
Bradesių stovyklavietė
Viešos poilsiavietės
Privačios stovyklavietės
Bradesių stovyklavietė
Bradesių ąžuolas
Botaniniai objektai
Bradesių ąžuolas
Dusetų Švč. Trejybės bažnyčia ir varpinė
Katalikų bažnyčios
Dusetų Švč. Trejybės bažnyčia ir varpinė
Sartų apžvalgos bokštas
5.0
Apžvalgos bokštai
Sartų apžvalgos bokštas
Sartų regioninio parko lankytojų centras
3.0
Parkų lankytojų centrai
Sartų regioninio parko lankytojų centras
Dusetų vinkšna
Botaniniai objektai
Dusetų vinkšna
Viešos stovyklavietės
Kriaunų stovyklavietė
Botaniniai objektai
Pakerių kadagiai
Loading...

NAKVYNĖ VIETOVĖJĖ SARTŲ REGIONINIS PARKAS

trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2024 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys