trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
Žeimelis
Aukštaitija
/
Pakruojo rajonas
Žeimelis
1
Foto
© Šiaulių vyskupija
1
0 atsiliepimų
Žeimelis – miestelis, įsikūręs Pakruojo rajone. Išsistatęs mūriniais pastatais Beržtalio upelio kairiajame krante, tik 4 km nuo Latvijos sienos. Tai vienas seniausių Lietuvos miestelių. Istoriniuose šaltiniuose paminėtas 1500-aisiais metais. Tada čia buvo vienas iš didesnių Lietuvos dvarų. Per miestelį ėjo pirklių kelias iš Prūsijos į Livoniją.

Žeimelis – urbanistikos paminklas. XVII a. viduryje miestelio centre susiformavo gotikinė aikštė, iš kurios nusidriekia gatvės į Bauskę, Joniškį, Pasvalį ir Pakruojį. Savitas architektūrinis miestelio centrinės aikštės akcentas – Didžioji ir Mažoji smuklės (karčemos), kurių galai buvo pritaikyti gynybai. Didžioji statyta iš molio. Jos fasadą puošia keturios apvalios ir dvi keturkampės arkos.

Dabar Mažojoje smuklėje įsikūręs Pakruojo krašto muziejus "Žiemgala", kuriame sukaupta daug medžiagos apie Žiemgalos krašto istoriją ir kultūrą. Taip pat miestelyje stovi Šv. Petro ir Povilo katalikų bažnyčia (pastatyta 1826 m.) ir Žeimelio evangelikų liuteronų bažnyčia.
© trip.lt
Lankytinos vietos
5
Maistas
2
Nakvynė
0
7
Žemėlapis
Piešinys Smetonos viešnagė
Gatvės menas
Piešinys Smetonos viešnagė
Kavinės
Kavinė Bistro
Loading...

NAKVYNĖ VIETOVĖJĖ ŽEIMELIS

trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2024 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys