Keliaudami mokomuoju taku, pamatysite dykumų peizažus primenančias baltąsias ir smėlynų augalais apžėlusias pilkąsias kopas. Taip pat susipažinsite su retomis, į Lietuvos raudonąją knygą įrašytomis gyvūnų ir augalų rūšimis, sužinosite, kokias šiurpias paslaptis saugo smėlynai. Takas driekiasi per Naglių (Agilos) kopą, kuri formavosi nuo XVII a., vykstant smėlio pustymui. Pakilus ant 50 m aukščio didžiojo kopagūbrio, atsivers įspūdinga panorama į Baltijos jūrą ir Kuršių marias.
Didelis lankytojų srautas ypač kenkia jautriom smėlynų buveinėms, dėl intensyvaus lankymo žemėja kopos. Per paskutinius dešimt metų kopos pažemėjo net 10 m. Vienintelis būdas sudaryti Kuršių nerijos svečiams galimybes susipažinti su rezervato vertybėmis joms nekenkiant – tai reguliuoti srautus intensyvaus lankymo laikotarpiu. Nuo 2015 m. tai daroma ekonominėmis priemonėmis.
Naglių gamtinis rezervatas – tai gamtinė teritorija palikta išskirtinai mokslo tikslams, čia yra draudžiama bet kokia žmogaus veikla, tad lankytojų prašoma vaikščioti tik nužymėtu taku.