Šaltojo karo metais Vilniaus požemiuose buvo įrengta daugiau nei 300 civilinės gynybos slėptuvių (bunkerių), skirtų apsaugoti gyventojus nuo radiacinių, cheminių, biologinių atakų, aviacinių bombardavimų ir kitų panašių grėsmių.
Šie gelžbetoniniai statiniai buvo ne tik izoliuoti nuo išorinio pasaulio, bet ir aprūpinti išgyvenimui būtina įranga: filtruotu oru, maistu, medicinos priemonėmis, matavimo prietaisais ir net daiktais, skirtais laisvalaikiui.
Subyrėjus SSRS, didžioji dauguma Vilniaus slėptuvių buvo parduotos, perdarytos, nugriautos arba pasiekė avarinę būklę. Dalis slėptuvių toliau egzistuoja, tačiau yra neprieinamos visuomenei. Su tikslu išsaugoti žiupsnelį intriguojančios praėjusios epochos autentikos, VšĮ Gatvės gyvos savo lėšomis įsigijo buvusios įmonės Lietuvos automatika (sovietmečiu vadinta Vilniaus montavimo SZMA valdyba) slėptuvę Naujamiestyje.
Visus, neabejingus įdomiajai istorijai, kviečiame į ekskursijas, kurių metu pamatysite, kokiomis sąlygomis būtų tekę gyventi branduolinio karo atveju, pasimatuosite cheminės apsaugos kostiumą ir dujokaukę, savo rankomis paleisite vėdinimo įrenginius ir atidarysite kelis šimtus kilogramų sveriančias hermetiškas duris.