trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
Dauniškio ežero fontanas
Aukštaitija
/
Utena
5.0
1 vert.
5
4
3
2
1
1 vert.
5.0
Dauniškio ežero fontanas
19
Foto
© Paulius Kalamažnikas
19
2 čia buvo
0 atsiliepimų
Utenoje išgirdę muziką, skubėkite prie Dauniškio ežero – taip garsiai smaginasi grojantis fontanas! Vasaros sezonu jo purslai kasdien kelis kartus nušvinta spalvomis. Šią brangią ir spalvingą dovaną Utena gavo 750-ųjų miesto įkūrimo metinių proga 2011 metais. Ežere gyvenančios gulbės, antys, narai bei kiti vandens paukščiai greit susigyveno su gražuoliu fontanu. Būriai jų giedromis dienomis suka ratus aplink, susiliedami į vienumą su vandenyje atsispindinčiais pūkiniais debesėliais.

Ežero krante žaliuoja Dauniškio parkas, kuriame praūžia daug miesto renginių. Prie takelių žydi krūmai, iš darželių kyla sodrios pinavijų galvos. Pailsėti ramumoje kviečia kitoje ežero pusėje baltuojanti Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės koplyčia ir partizanų kalnelis, o saulės ir maudynių mėgėjus masina smėliu nukloti, minkšta žolyte apželdinti paplūdimiai. Nenorite maudytis? Tuomet pasivaikščiokite aplink ežerą pėsčiųjų taku, pasižvalgykite nuo pontoninio tilto, pasinaudokite nemokamu Wi-fi, pažaiskite su savo vaikais jiems skirtose zonose.

Įspūdingiausia vakarinė fontano programa rodoma penktadieniais ir šeštadieniais bei švenčių dienomis – tuomet net 30-40 minučių netyla muzika, pagal kurią įvairiomis spalvomis nusidažantis fontanas piešia lazerių projekcijas danguje ir ant vandens. Muzikinius kūrinius galima užsisakyti ir trumposiomis SMS žinutėmis.
© Utenos turizmo informacijos centras
PAPILDOMA INFO
Fontanas veikia šiltuoju metų laiku (gegužės-rugsėjo mėnesiais), atsižvelgiant į oro sąlygas. Dienos programa "Vidurdienio šauklys" demonstruojama kasdien 12 val., nuo 13 iki 18 val. kas valandą kartojama vienos minutės muzikinė fontano programa. Vakarinė programa rodoma penktadieniais, šeštadieniais ir švenčių dienomis (kiekvieną mėnesį laikas skirtingas, atsižvelgiant į tai, kada pradeda temti).

Aušros g., Utena

Tinklapis
Loading...
SUSIJĘ MARŠRUTAI
5.0
Po Aukštaitijos dangum
20 vietų
275 km
4:15 h
Loading...
trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2024 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys