trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
Gedimino pilies bokštas
3.9
11 vert.
5
4
3
2
1
11 vert.
3.9
Gedimino pilies bokštas
23
Foto
© Go Vilnius, Laimonas Ciūnys
23
18 čia buvo
0 atsiliepimų
Gedimino pilies bokštas yra lankomiausias Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys. Jame įkurta ekspozicija supažindina su Vilniaus, kaip politinio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės centro, istorija ir kviečia savo akimis išvysti nuostabią sostinės panoramą.

Kildamas siaurais bokšto laipteliais aukštas po aukšto lankytojas susipažins su Vilniaus pilių teritorijos raida, išvys baltų papuošalus ir svarbiausius karybos atributus.

Antrame aukšte įkurta interaktyvi ekspozicija "Laiko juostos vaizdai pro Gedimino pilies bokšto langus" kviečia patirti kryžiuočių antpuolį, pamatyti, kaip miestas augo Renesanso laikotarpiu, ir palyginti šį vaizdą su Aukštutinės ir Žemutinės pilių panorama 1785 metais, kai jos jau buvo praradusios savo politinę svarbą. Ši kelionė – tarsi potyris, padedantis užčiuopti miesto kaitą, pradžioje pro langus žvelgiant iš bokšto, o vėliau – į bokštą, nuo XIV iki pat XXI amžiaus.

Trečiame aukšte lankytojai galės pajusti, ką reiškė stovėti Baltijos kelyje, vienoje iš įsimintiniausių manifestacijų, įvykusių 1989 metų vasarą, kai už laisvę nuo Vilniaus iki Talino rankomis susikibo beveik 2 milijonai žmonių.

Bokšto apžvalgos aikštelėje prieš akis lyg ant delno atsiveria Vilniaus panorama, o čia pat plazdanti Lietuvos vėliava primena, kad Gedimino bokštas – tai Vilniaus, o kartu ir visos Lietuvos simbolis.
© Lietuvos nacionalinis muziejus
PAPILDOMA INFO
Gedimino kalnas dienos metu yra laisvai lankomas. Kalną juosiančios tvoros vartai nakčiai yra užrakinami (23:00–07:00).

Arsenalo g. 5, Vilnius

+37052617453
Mokamas parkavimas
Kultūros paveldas
Loading...
SUSIJĘ MARŠRUTAI
5.0
LR Paso vietovės
17 vietų
Loading...
Mokamas parkavimas
Kultūros paveldas
trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2024 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys