Architektai, formuodami urbanistinį Visagino žemėlapį, derino tipinius blokinius ir nestandartinius plytinius daugiabučius. Iš viso mieste yra penkių tipų blokiniai namai. Pirmajame mikrorajone vyrauja "Kauno" ir stovi vienintelis "Leningrado tipo" namas, antrajame atsiranda "Vilniaus" ir "Klaipėdos", o trečiajame – "Obninsko tipo" namai. Šie pavadinimai nurodo, kad stambiaplokštės Visagino namų statybai atkeliavo iš tų miestų kombinatų. Vis tik net ir tipiniai daugiabučiai turi skirtingų akcentų, pavyzdžiui, balkonų ar laiptinės stogelių.
Turbūt tik Visagino gyventojai, kalbėdami apie būstą, mini kitų miestų vardus – Kauną, Vilnių, Klaipėdą, Obninską ir Leningradą.
Per 15 metų viduryje miško iškilęs miestas tarsi koliažas tiek socialine, tiek architektūrine prasme. Architektai, projektavę miestą, turėjo užtikrinti ir kokybę, ir įvertinti finansinius išteklius. Sprendimas buvo statyti daug tipinių daugiabučių derinant juos su geltono ir raudono mūro namais. Iš viso buvo suplanuota pastatyti 60 proc. panelinių ir 40 proc. plytinių namų. Visagine vyrauja penkių ir devynių aukštų daugiabučiai, tačiau esama ir dviejų, šešių, septynių, aštuonių, dešimties, vienuolikos ir penkiolikos aukštų namų.
Pirmąjį mikrorajoną ir Festivalio gatvės kvartalą užpildė "Kauno tipo" namai (serija 111-120K). Tokių pačių daugiabučių galima rasti Kauno Kalniečių, Eigulių ir Šilainių mikrorajonuose.
Antrajame mikrorajone, kuriame ir yra Tarybų gatvė, šalia "Kauno tipo" namų buvo statomi "Vilniaus tipo" namai, kurių galima aptikti ir trečiajame mikrorajone. Vilniaus namų statybos kombinate užgimstančių daugiabučių (serija 111-120B) gausiausiai statyta sostinės mikrorajone Pašilaičiuose, taip pat dalyje Fabijoniškių. Vėliausiai statyti daugiabučiai su užapvalintais balkonais, dominuojantys Pilaitės mikrorajone, taip pat atrado vietą ir Visagine.
Klaipėdos namų statybos kombinate 1982 m. pradėti gaminti namai (serija 120) labiausiai būdingi trečiajam Visagino mikrorajonui. "Klaipėdos tipo" namą galima atpažinti iš raudonų ir baltų kvadratėlių mozaikomis dekoruotų fasadų.
Devynių aukštų "Obninsko tipo" namai (serija 111-83) išnyra tik trečiajame mikrorajone. Šio tipo panelinių daugiabučių blokai atkeliavo iš netoli Maskvos esančio branduolinės fizikos mokslininkų miesto Obninsko, kuriame 1954 m. atidaryta pirmoji atominė elektrinė pasaulyje. Šiems namams būdingi trikampiais arba linijomis puošti balkonai.
Leningrado vardu vadinamas tik vienas daugiabutis, esantis I-ajame Visagino mikrorajone. Tokį vardą pastatas gavo, nes šios serijos namai buvo projektuojami Sankt Peterburge (tuometiniame Leningrade). Šių namų išorinės sienos yra pagamintos iš akytojo betono plokščių, kurios išorėje dažytos šviesių spalvų deriniais. Mediniai langų rėmai buvo dažomi juoda spalva. Pagrindinis jų bruožas – apverstos L formos virtuvės langai. Pagal sumanymą mažajame lange galėjo būti dedamas standartinis oro kondicionierius, bet, dažniausiai, gyventojams jo neprireikdavo.
Trijuose miesto mikrorajonuose, kurie, žvelgiant iš paukščio skrydžio, primena viensparnį drugelį, tėra vos du individualūs namai – visi gyventojai gyvena tipiniuose daugiabučiuose.
Visagine savo maršrutus turėtų atrasti architektūros istorijos entuziastai ir ne tik. Namų fasaduose galima atpažinti skirtingų medžiagų: plytų, akmenėliais papuoštų stambiaplokščių, dolomito, teraco, betoninės balkonų ornamentikos ar smulkių keramikinių plytelių. Tipinės architektūros formų įvairovę čia papildo kitiems miestams nebūdingi plytiniai intarpai bei mažosios architektūros elementai, pavyzdžiui, raudonų plytų pergolės, kurios mieste nyksta sparčiausiai. Vieną jų galima išvysti tarp Tarybų g. 7 ir Veteranų g. 10 pažymėtų namų.