trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
Kaltinėnų Dvasingumo parkas
Žemaitija
/
Šilalės rajonas
/
Kaltinėnai
5.0
1 vert.
5
4
3
2
1
1 vert.
5.0
Kaltinėnų Dvasingumo parkas
1
Foto
© Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejus
1
1 čia buvo
0 atsiliepimų
Viena iš labiausiai turistų, maldininkų lankomų vietų Kaltinėnų apylinkėse – šio miestelio vardu pavadintas Dvasingumo parkas. 1988 m. Kaltinėnuose parapijos klebonu pradėjęs dirbti kunigas Petras Linkevičius daug kuo pakeitė ne tik čia gyvenančių žmonių sąvimonę, bet ir miestelio vaizdą. Kunigas pasirūpino, kad būtų pradėta atstatyti ir atstatyta sudegusi parapijos bažnyčia, kuri šiandien viena iš gražiausių naujosios architektūros bažnyčių žemaitijoje. Jis inicijavo ir Jaunimo centro, Senelių globos ir slaugos namų, Sveikatingumo (Reabilitacijos) centro įkūrimą. Kunigas nusipelnė ir tuo, kad į Kaltinėnų miestelį buvo atvestas vanduo iš netoliese tekančių šaltinių.

Tačiau bene labiausiai šiandien kun. P. Linkevičius vietinių ir čia atvykstančių žmonių yra žinomas kaip Kaltinėnų dvasingumo parko įkūrėjas. šiame parke yra įrengtos Tremtinių kalvarijos. Jas sudaro 21 skulptūra, kuria įamžintas tremtinių atminimas. Jų autoriai – Lietuvos skulptoriai. Gražiai įrengta šv. Mergelės koplyčia. Greta skulptūrų ansamblio, ant didelio kalno, į viršų kyla apie 20 metrų aukščio baltas Prisikėlimo kryžius. Jis Lietuvoje laikomas aukščiausiu kryžiumi. Atvykstantieji turi galimybę medituoti vaikščiodami parko teritorijoje nutiestais takais. Parkas pastaraisiais metais tiek žiemą, tiek ir vasarą gražiai tvarkomas, prižiūrimas.

Kunigą iškėlus į kitą parapiją, jam dėkingi parapijiečiai ant Dvasingumo parko pastatė iš medžio išdrožtą angelo skulptūrą ir paminklinę lentą, kurioje iškalti tokie žodžiai: "Kaltinėnų dvasingumo parkas. Parkas įkurtas 1989–2006 metais kunigo Petro Linkevičiaus".
© samogit.lt

Pilės, Šilalės r.

Loading...
Loading...
trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2024 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys