trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
Karolio Dineikos sveikatingumo parkas
Dzūkija
/
Druskininkai
3.3
3 vert.
5
4
3
2
1
3 vert.
3.3
Karolio Dineikos sveikatingumo parkas
18
Foto
© trip.lt
18
6 čia buvo
0 atsiliepimų
Šiandieninis Karolio Dineikos parkas yra jau trečiasis šioje vietoje.

Viskas prasidėjo 1923 m., kai Druskininkai ir Vilniaus kraštas buvo okupuoti lenkų, vadovaujamų maršalo Jozefo Pilsudskio. Poilsiaudamas Druskininkuose jis sunegalavo ir pagalbos sulaukė iš jaunos žavios gydytojos – lenkaitės Eugenijos Levickos. Tarp jųdviejų prasidėjo meilės romanas, o sveikatingumą per sportą propagavusi medikė gavo progą 1924 m. įkurti sveikatingumo parką, kuris, beje, buvo ir antrasis nudistų parkas Europoje. Čia žmonės mankštinosi be drabužių, kad taptų sveikesni judėdami saulėje ir grūdintųsi vėjyje. Pasakojama, kad kasdien jame apsilankydavo po tris tūkstančius žmonių. Deja, Eugenija Levicka mįslingomis aplinkybėmis mirė 1931 m., o po karo parkas sunyko.

Tarpukariu Lietuvoje iškilo legendinė asmenybė – sporto treneris, kovotojas prieš bermontininkus, psichologas, Kūno kultūros instituto įkūrėjas Karolis Dineika. Jis pirmasis prabilo apie tai, kad sportas turi būti skirtas sveikatingumui, o ne rezultatams siekti. Kalbėjo apie psichologinės būsenos įtaką žmogaus fizinei sveikatai, sukūrė unikalią psichofizinių treniruočių sistemą. Dėl to net pramintas "Druskinininkų stebukladariu", nors apie savo veiklą jis kukliai sakė: "Visa, ką gyvenime bedariau, kuo užsiėmiau, tarnavo tam, kad kuo mažiau būtų ligonių ir ligoninių". 1952 m. Druskininkuose K.Dineikos iniciatyva įkurtas gydomosios fizinės kultūros ir klimato terapijos parkas, o pats mokslininkas tapo jo vedėju.

Ilgainiui parkas sunyko, vėl buvo atgaivintas 2015 m. Ir šiandien nuostabios gamtos kampelyje puikiai dera lakoniški XXI a. natūralumu dvelkiantys statiniai, sporto ir poilsio erdvės, net galima išbandyti maudynes po Ratnyčėlės kriokliais.
© Lietuvos kurortai

Sausoji g., Druskininkai

Tinka su vaikais
Kultūros paveldas
Loading...
Loading...
Tinka su vaikais
Kultūros paveldas
trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2024 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys