trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
Katinų muziejus ir Gyvūnijos sodas
Žemaitija
/
Šiauliai
Katinų muziejus ir Gyvūnijos sodas
5
Foto
© Katinų muziejus
5
3 čia buvo
0 atsiliepimų
Katinų muziejus, jau beveik 30 metų visame pasaulyje garsinantis Šiaulių miestą, įkurtas 1990 metų gegužės 17 dieną, tuometinėje Jaunųjų gamtininkų stotyje. Jį įkūrė Vanda Kavaliauskienė, (1923-2011 m.), provizorė, daug metų dirbusi ir vadovavusi Šiaulių krašto farmacijos sistemai. Eksponatus šiam muziejui ji daugelį metų rinko, kolekcionavo, o vėliau čia pristatė savo gausią, įvairiausių katinėlių kolekciją. Pirmasis eksponatas – tai, mažas juodas medinis katinėlis, atkeliavęs 1962 metais iš Lenkijos.

Dabar ponios Vandos Kavaliauskienės surinkta ekspozicija – unikalus tokio tipo muziejus visame Pabaltijyje. Čia galima pamatyti katinėlių statulėles, paveikslus, atvirutes, pašto ženklus, indus, žaislus, piešinėlius, knygas, netgi paskaityti eilėraščių apie kates. Eksponatai į muziejų atkeliavę iš viso pasaulio: Anglijos, JAV, Kanados, Japonijos, Korėjos, Tailando, Kubos, Afrikos šalių bei, žinoma, Lietuvos... Įvairovė nustebins kiekvieną.

Galime pasipuikuoti nemaža ekslibrisų kolekcija. Turime garsaus šiauliečio menininko Gerardo Bagdonavičiaus sukurtų ekslibrisų, taip pat Šiaučiūno ir kt. Lietuvos ir užsienio dailininkų. Lankytojai gali susipažinti su tapytojos ir pedagogės Aldonos Molnikaitės (1929-1998 m.), kuri garsėjo kaip gyvūnų globėja, aktyviai dalyvavusi Lietuvos gyvūnų globos draugijos veikloje, darbais. Jos nutapyti ir muziejaus įkūrėjai. dovanoti paveikslai "Katės", "Katė sniege", "Katė" (1972 m.) iki šiol puošia muziejų.

Čia galite pamatyti ir Austrijos menininko Carl Kahler įspūdingo ir garsaus paveikslo reprodukciją "Mano žmonos mylimieji" 1891 m. (angl. CarlKahler "My Wife’s Lovers"), kurį jis nutapė to meto milijonierei, katinų mylėtojai Kate Birdsall Johnson. Keitė savo vasarnamio viloje augino daugybę kačių, sklido kalbos, jog per visa savo gyvenimą ji turėjo jų apie 350, paveiksle nutapytos 42 katės. Visos katės kilmingos, tuo metu labai madingos persų arba angoros veislės, visos turėjo vardus, į kuriuos atsiliepdavo, o pačiame centre jos mylimiausias katinas Sultonas, už kurį Keitė Paryžiuje buvo paklojusi tuo metu beprotišką pinigų sumą. Kates prižiūrėjo nemažas būrys tarnų, taip pat, rūpinosi kad jos jokiais būdais nenuobodžiautų. Keitė apgyvendino menininką savo viloje ir čia jis 3 metus stebėjo jas ir eskizavo, kad galėtų suvokti jų grakštumą ir perteikti jų unikalias savybes. Paveikslo pavadinimą sugalvojo jos vyras, norėdamas įrodyti koks jis buvo kantrus ir garbingas, turėdamas tokią žmoną – kačių mylėtoją. Muziejų puošia šio paveikslo reprodukcija, o originalą, kuris yra tris kartus didesnis ir sveria 103 kg, yra įsigiję privatūs kolekcininkai, kurie jį nuolat eksponuoja įvairiuose muziejuose.

Tiesą sakant, šio muziejaus paslaptis – ne vien eksponatai. Katės čia visur, kur bepažiūrėsi. Jos ant sienų, langų vitražuose, laiptų turėkluose, net ant lubų žiūri į jus žemyn galva... Muziejuje, nuo pat jo atidarymo, visada gyveno viena ar kelios katės, o šiuo metu čia yra net šeši visų mylimi katinėliai ir muziejaus "direktoriumi" vadinamas išdykėlis katinas Perlas, pasitinkantis visus muziejaus lankytojus.

Muziejaus prieigose taip pat yra įkurtas ir gyvasis kampelis, kuriame gyvena įvairūs egzotiniai gyvūnai. Čia lankytojai galės pamatyti pitoną, Taivano žalčius, driežus, krokodilus, įvairiausių papūgėlių ir net mielą mažą beždžionėlę. Dvi skirtingos ekspozicijos puikiai papildo viena kitą – tūkstančiai kačių gali apsukti galvą, tad tiesioginis kontaktas su kitais gyvūnais padės atsigauti iš svaigulio.

Muziejuje taip pat organizuojamos įvairios parodos, renginiai, edukacijos, kūrybinės dirbtuvėlės bei švenčiami vaikų gimtadieniai. Katinų muziejus įsikūręs Žuvininkų gatvėje. Turbūt tikrai ne paslaptis, kad katinai vieni didžiausių žuvies mėgėjų ir "aistringiausių žvejų" gamtos pasaulyje.
© Šiaulių turizmo informacijos centras
PAPILDOMA INFO
Muziejus įsikūręs Šiaulių jaunųjų gamtininkų centre.

Žuvininkų g. 18, Šiauliai

+37068369844
Loading...
Loading...
trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2025 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys