trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
L. Truikio ir M. Rakauskaitės memorialiniai namai
Aukštaitija
/
Kaunas
L. Truikio ir M. Rakauskaitės memorialiniai namai
9
Foto
© Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus
9
0 čia buvo
0 atsiliepimų
Muziejus uždarytas remontui.
Memorialinis muziejus atidarytas 1994 m. namuose, kuriuose gyveno ir kūrė dailininkas scenografas Liudas Truikys bei jo gyvenimo draugė operos solistė Marijona Rakauskaitė. Šis namas statytas tarpukariu, o menininkų pora antro aukšto bute apsigyveno karo metu, ieškodami ramesnės ir atokesnės vietos.

Namuose viskas liko taip, kaip buvo jiems čia gyvenant: dvi menės (dvivėrėmis durimis atskirtos svetainės), dailininko darbo kambarys, miegamasis, autentiškai atkurti pagal išlikusias nuotraukas ir pasakojimus. L. Truikio kūrybos palikimas: tapyba, scenografijos bei kostiumų, bažnyčių dailės eskizai ir abiejų menininkų sukaupta Rytų meno (skulptūrėlės, persiški kilimai, kiniškos vazos, smilkintuvės), bei lietuvių liaudies skulptūrų kolekcijos.

Marijonos Rakauskaitės kambaryje eksponuojami jos aksesuarai, kosmetika, sceniniai ir kasdieniai drabužiai. Buto tarnų dalyje esančiuose tarnaitės kambaryje, virtuvėje ir vonioje išlikę autentiškos tarpukarinio interjerams būdingos detalės. Namas apsuptas žalumos, pro langus atsiveria nuostabi Kauno panorama.

Tai pagarbos įvairioms kultūroms ir muzikai persmelkti namai, kurie laukia visų, norinčių įsigilinti į šių kūrėjų pasaulėvoką, pajusti tarpukario dvasią ir tų, kurie tiki, kad "muziką reikia klausyti ne tais kopūsto lapais (taip sakydamas L. Truikys paliesdavo ausis), bet šituo aparatu (prideda ranką prie širdies)".
© ciurlionis.lt

E. Fryko g. 14, Kaunas

+37037229967
Loading...
Loading...
trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2024 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys