trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
Įstros aviacijos muziejus
Aukštaitija
/
Panevėžio rajonas
Įstros aviacijos muziejus
18
Foto
© Įstros aviacijos muziejus
18
1 čia buvo
0 atsiliepimų
Įstros aerodromo (EYPI) ištakos siekia sovietinius 1984 metus. Tuometiniam aerodromui priklausė 400 metrų ilgio pakilimo takas bei cheminių trąšų sandėlis. Iš šio aerodromo kildavo chemikalais laukus barstantys lėktuvai. Apie 1990-uosius aerodromą įsigijo lakūnai Vytautas Lapėnas ir Jurgis Kairys, sumanę jame įsteigti skraidymo mokyklą. Lakūnų keliams išsiskyrus, 1995 m. vieninteliu jo savininku liko Vytautas Lapėnas. Jo rūpesčiu chemijos sandėlis buvo perdirbtas į angarą, aerodromo teritorijoje pastatyta keletas skrydžiams vykdyti reikalingų pastatų. Pradėtos rengti aviacijos šventės.

2000 m. žymus aviatorius Vytautas Lapėnas aerodrome įsteigė akrobatinio skraidymo mokyklą ir jai vadovavo. Šio žymaus aviatoriaus dėka aerodromas buvo puoselėjamas ir plečiamas: 200 metrų prailgintas jo pakilimo takas, pastatytas viešbutis, pora angarų. 2002 m. Įstros aerodrome buvo surengtas tryliktasis Europos akrobatinio skraidymo čempionatas. Tik šiame aerodrome įsikūrus šviesios atminties aviatoriui V. Lapėnui, į dangaus žydrinę kilo daug žymių Lietuvos ir Europos aviatorių. Čia vykdavo įspūdingos aviacinės šventės į kurias atvykdavo žiūrovai iš visos Lietuvos, o savo pasirodymus demonstruodavo geriausi Lietuvos ir užsienio pilotai.

2016 m. "Įstros aviaparko" teritorijoje aviatoriaus ir aviacijos entuziasto V. Puidoko iniciatyva įkurtas privatus muziejus - "Įstros lėktuvų muziejus", vienijantis dvi pagrindines ekspozicijas: lauko ekspoziją po atviru dangumi ir vidaus ekspoziciją, kur dvejose vidinėse salėse lankytojams pristatomi eksponatai supažindina su įdomiomis aviacijos istorijos detalėmis, žymių Lietuvos (ir ne tik) lakūnų gyvenimo momentais, pristato I ir II pasaulinių karų metu pilotų įrangą, naudotas priemones ir atributiką.
© Įstros aviacijos muziejus

Įstro g. 4, Stanioniai, Panevėžio r.

+37068732001
Loading...
Loading...
trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2024 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys