trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmai
Dzūkija
/
Vilniaus senamiestis
/
Vilnius
Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmai
6
Foto
© Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija
6
2 čia buvo
0 atsiliepimų
Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmai – vėlyvojo modernizmo architektūros pavyzdys, turintis postmodernistinio stiliaus apraiškų. Ganėtinai kuklus keturių korpusų kompleksas su vidiniu stačiakampio formos kiemu organiškai įsilieja į aplinką.

Šis pastatas – vienas iš svarbiausių ir įdomiausių garsaus Lietuvos architekto Vytauto Edmundo Čekanausko kūrinių, kurį to meto išraiškos priemonėmis autorius siekė priderinti prie buvusių aplinkinių statinių. Iki šių dienų mistika išlieka tai, kaip architektui pavyko įtikinti tuometinę valdžią tokiu kontekstualiu ir iš aplinkos neišsiskiriančiu projektu – Sovietų Sąjungoje Centro komiteto pastatams, siekiant pabrėžti politinę reikšmę, buvo įprasta suteikti aplinkoje ryškiai dominuojantį pavidalą.

Per daug neišsiskiriantį iš senosios Vilniaus miesto aplinkos statinį architektas Maskvoje apgynė tik pasitelkęs ideologiškai sunkiai atremiamą argumentą, kad "CK pastatas turi būti kuklus kaip ir pats Leninas". Daugiau nei prieš tris dešimtmečius pastatyto komplekso interjerai – autentiški, išlikę, atspindintys tuo metu vyravusią stilistiką, su jiems pritaikytais unikaliais meno kūriniais.

Architektas – V. E. Čekanauskas, konstruktoriai – J. Marozienė, Č. Gerliakas, 1974 – 1982 m.
© Open House Vilnius

Gedimino pr. 11, Vilnius

Tinklapis
Mokamas parkavimas
Kultūros paveldas
Loading...
Loading...
trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2024 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys