trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
Restoranas Lokys
Dzūkija
/
Vilniaus senamiestis
/
Vilnius
3.5
4 vert.
5
4
3
2
1
4 vert.
3.5
Restoranas Lokys
7
Foto
© Lokys
7
5 čia buvo
0 atsiliepimų
"Lokys" – antros kartos šeimos restoranas, čia kartu dirba brolis ir sesuo. Brolis Evaldas Keršulis prieš 20 metų restoraną perėmė iš mamos, jame dirbusios nuo pat atidarymo. Jį dažnai sutiksite restorano salėse, pasitinkantį svečius ir prižiūrintį aptarnavimą. Sesuo Rita Keršulytė–Ryčkova daugiau nei dešimtmetį yra kvalifikuota vyno someljė. Iš mamos paveldėjusi aistrą gaminti, 2018 m. Rita grįžo į šeimos restoraną su prestižinės kulinarijos ir konditerijos mokyklos diplomu, Le Cordon Bleu Grand Diplôme.

Pradėjusi vadovauti "Lokio" virtuvei, Rita dirbo kartu su Lietuvos istorikais ir nagrinėjo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės virtuvės istoriją. Senuosius patiekalus restorano šefė derino su sau artimais principais – naudoti sveikus, natūralius produktus, maisto gaminimui pasitelkti naujas technologijas. Taip restoranas tapo miško gėrybių – grybų, uogų, riešutų ir žvėrienos – namais, pasakojančiais lietuviškos virtuvės istorijas iš Vytauto Didžiojo užkariavimų ir Žygimanto Augusto dvaro laikų.

Seniausiame Vilniaus senamiesčio restorane, veikiančiame nuo 1972 m., dirbanti šeima stengiasi išsaugoti paveldėtas tradicijas ir istorinę aplinką. Restoranas įsikūręs viduramžiais statytuose pirklio namuose, jų gotikos stiliaus rūsiai mena dar XV a. Pirmame aukšte atkurta baroko stiliaus salė su restauruota XVI a. freska ir išsaugotais originalios freskos fragmentais. Vyno ir mažoji vyno salės restauruotos klasikiniu stiliumi, kad aplinka jus nukeltų į vis kitą mūsų šalies istorijos dalį. Šiose senovinėse erdvėse restorano svečiai lankosi jau beveik 50 metų.

2021 m. restorane įsikūrė nedidelė parduotuvėlė "Lokys Deli", siūlanti atrasti gurmaniškus lietuviškus skonius. Mažųjų vietinių gamintojų ir ūkininkų gaminiai tęsia lietuviškosios virtuvės, mūsų kulinarinio paveldo istoriją.
© Lokys

Stiklių g. 8, Vilnius

+37052629046
Vietos lauke
Loading...
Loading...
Vietos lauke
trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2023 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys