Žymiausias visų laikų Lietuvos kompozitorius ir dailininkas nuo ankstyvųjų vaikystės metų augo Druskininkuose. Iki mūsų dienų išlikęs Čiurlionių šeimos gyvenamasis namas ir vasarotojams nuomotas namelis, juose atkurti autentiški interjerai ir kiemeliai. Vos įėjus į muziejų per pirmąsias minutes galima suprasti, kokio masto asmenybė buvo M. K. Čiurlionis. Ant sienų skaitome citatas iš menininko laiškų – jos gąsdinamai gilios, simboliškos kaip ir jo kūriniai. Savo gyvenimo meilei Sofijai M. K. Čiurlionis rašė: "Visas mūsų Gyvenimas sudegs ant Praamžio, Begalinio, Visagalio meno aukuro – ir tikrai, Zose, ar mes ne laimingiausieji pasaulyje?".
Ir iš tiesų – per savo 35-erius gyvenimo metus menininkas nutapė apie 300 aplenkusių laiką dailės darbų, sukūrė virš 350 muzikos kūrinių, kurie buvo pirmieji profesionaliosios lietuviškos muzikos žingsniai, rinko ir aranžavo liaudies dainas, padėjo gaivinti lietuvybę.
Perskaičius eilutes apie Druskininkų grožį, apie harmoniją gamtos, kurią atostogauti iš Leipcigo konservatorijos grįžęs M. K. Čiurlionis lygindavo su muzikos akordais, ar apie norą visiškai pasinerti į tapybą, kasdieniai lankytojų rūpesčiai sumenksta. Muziejuje norisi ilgiau įsižiūrėti į genijaus paveikslų reprodukcijas, pastoviniuoti parodų salėje klausantis fone skambančių muzikos kūrinių ir būtinai atrasti laiko apkeliauti Druskininkų apylinkes, kad patirtume bent mažą dalelę M. K. Čiurlionį užbūrusio įkvėpimo.
Visa memorialinė ekspozicija byloja apie kuklią XIX a. pab. – XX a. pr. Čiurlionių buitį ir apie išskirtinį dėmesį menui. Čia rasite kompozitoriaus pianiną, kuriuo jis skambino studijuodamas dailę Varšuvoje, išlikusį grojimo vargonais tvarkaraštį ir nedidelį genijaus darbo kambarį.
Kelis kartus per savaitę muziejuje vyksta koncertai, juose gyvai skamba ir M. K. Čiurlionio kūriniai.