trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
MO skulptūrų sodas
Dzūkija
/
Vilnius
/
Vilniaus senamiestis
MO skulptūrų sodas
6
Foto
© Audrius Mielkus
6
2 čia buvo
0 atsiliepimų
MO muziejaus skulptūrų sodas, terasos ir visos aplink muziejų esančios viešosios erdvės yra skirtos susitikti, bendrauti, ramiai skaityti ar tiesiog mėgautis meno kūriniais. Norime, kad muziejus visada būtų gyvas, todėl kviečiame prasmingai leisti laisvalaikį muziejuje ir atvirose MO erdvėse.

MO skulptūrų sodas – tai skulptūrų paroda po atviru dangumi, kuri veikia visą parą. Čia rasite Nacionalinės premijos laureatų kūrinius. Tai Mindaugas Navakas, vienas pirmųjų Lietuvoje ėmęsis įvietinto meno; nenuilstantis novatorius Petras Mazūras, pastaruoju metu puoselėjantis konceptualiąją skulptūrą; Vladas Urbanavičius, išgarsėjęs savo "Krantinės arka" (2009), vilniečių praminta "Vamzdžiu". MO sode pritapo ir Ksenijos Jaroševaitės nekonvencinio grožio figūrinės skulptūros. O visai neseniai MO skulptūrų sodą papildė ir Donato Jankausko–Duonio "Viktoras arba Viktorija" bei Vinco Kisarausko Antkapinio paminklo Liobių šeimai fragmentas.

MO muziejus siekia telkti bei puoselėti bendruomenę, tad kuriant sodą buvo įtraukta ir savanorių sodininkų bendruomenė. MO sodininkai – tvaraus ir natūralistinio MO skulptūrų sodo apželdinimo kūrėjai, kurie rūpinasi muziejaus sodu ir gyva ekspozicija, kviečiančia užsukti vilniečius ir miesto svečius.

Vasaros metu MO skulptūrų sode vyksta nemokami renginiai, atviri visiems. "Geltonas karutis" kviečia į susitikimus ir pokalbius apie augalus bei aplinkos kūrimą, želdynų priežiūrą. Taip pat vasarą MO sode bei terasoje vyksta muziejaus lankytojų ir miesto gyventojų pamėgti MO piknikai.

Skulptūrų sodai, praplečiantys muziejaus ribas, būdingi daugeliui modernaus meno muziejų. MO perima gerąsias pasaulio praktikas ir į judrų Vilniaus miesto audinį įaudžia modernios skulptūros ir žaliosios erdvės fenomeną. MO skulptūrų sodas – tai svarbus MO muziejaus steigėjų ir sumanytojų Viktoro ir Danguolės Butkų kolekcionuojamo laikmečio bei jo autorių kūrybos atspindys.

MO skulptūrų sodas atviras visą parą. Mėgaukitės juo bet kuriuo metu!
© MO muziejus

Pylimo g. 17, Vilnius

Tinklapis
Loading...
Loading...
trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2024 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys