Didžiosios Nemuno kilpos – unikalus geologinis-hidrografinis reiškinys ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Išskirtinis Nemuno slėnis pasidabinęs daugybe aukštų atodangų, skardžių, raguvų ir griovų, o Nemune vis dar formuojasi naujos salos. Didžiosios kilpos juosia senųjų girių masyvus. Unikalusis Punios šilas su sengire žinomas toli už Lietuvos ribų.
Visos šios regioninio parko vertybės atsispindi naujoje ekspozicijoje, kuri padeda lankytojams geriau suvokti – ką reikia išsaugoti, ką verta pamatyti, kuo pasidomėti. Ekspozicijoje vingiuotos baldų formos tarsi atkartoja išraiškingus Nemuno ir jo intakų krantus. Verknės slėnio, Nibrių ir Birštono atragių bei Škėvonių gūbrio tūriniai maketai, padaryti iš atskirų reljefinių detalių, kurias lankytojas galėtų surinkti. Archeologijai skirtame stale "slepiasi" beveik trisdešimties parko teritorijoje esančių piliakalnių nuotraukos bei radiniai. Per ekspoziciją lankytoją lydi šaltinėlis – versmė.
Lankytojų centre – daug žaidybinių elementų. Stale "slepiasi" uolienų pavyzdžiai, galima spėlioti, kas yra giliai žemėje po mūsų kojomis, paskaityti apie mineralinio vandens susidarymą. Galima pažaisti žaidimus: "kokia tai žuvis", "koks tai paukštis", susipažinti su Nemuno moliuskais, brandaus miško žvėrimis, paukščiais, vabzdžiais, retais augalais, kerpėmis, grybais. Vaikus turėtų pradžiuginti stalas – miškų dėlionė bei sukamų kaladėlių spėlionė. Mėgstančių stalo žaidimus lauks didelis žaidimas sielininkystės tema.
Visi šie žaidimai bei dėlionės, skirti vizualiai ir emociškai pažinti šio regiono gamtos turtus, skatins lankytoją susipažinti su parko išskirtinėmis vietomis.
Ekspozicijoje esantis žemėlapis pritaikytas individualiai keliones planuojantiems turistams. Jame galima patiems pasirinkti norimus aplankyti objektus, susidaryti maršrutą, sužinoti jo ilgį.
Upės juosta su poetų eilėmis apie Nemuną, šio krašto gamtos grožį ir žmones lydi lankytojus į edukacinę erdvę antrame aukšte.