trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
Panevėžio lėlių vežimo teatras
Aukštaitija
/
Panevėžio rajonas
/
Panevėžys
3.0
2 vert.
5
4
3
2
1
2 vert.
3.0
Panevėžio lėlių vežimo teatras
6
Foto
© Deimantės kelionės
6
2 čia buvo
0 atsiliepimų
Panevėžio lėlių vežimo teatras, gimęs prieš 35-eris metus, pirmiausiai siejamas su jo įkūrėju Antanu Markuckiu. 1986 metais jis subūrė lėlininkų entuziastų grupę - tai buvo didelio ir sunkaus darbo pradžia. Šiandieną Panevėžio lėlių vežimo teatras - vienintelis toks teatras Europoje!

Kiekvieną vasarą, pasikinkęs du arklius, kolektyvas išvyksta į gastroles po Lietuvos kaimus ir miestelius. Kiekvienais metais pasirenkamas vis kitas maršrutas bei kitas Lietuvos regionas. Per daugiau nei 30 klajonių metų gastrolėse po kaimus būta visko. Ar lietus, ar kepinanti saulė, ar žvarba, besismelkianti iki kaulų, vežimas rieda tolyn ir aplanko atokiausias vietas. Kiekviena diena būna netikėta, nes nežinai, kas gali laukti. Į teatro vežimą telpa visas spektaklis, vežimas tampa ir scena, ir virtuve, ir miegamuoju. Keliavimas arklių traukiamu vežimu nelengvas tuo, kad ir patiems reikia vadelioti, pasirūpinti arkliais: juos girdyti, leisti pasiganyti ar baidyti puolančius mašalus. Lietuvių režisierės Janinos Lapinskaitės sukurtas dokumentinis filmas "Kelionių magija" puikiai atspindi kasmetinių vasaros gastrolių žavesį ir vargus.

Kas dvejus metus teatre organizuojamas tarptautinis lėlių teatrų festivalis "Lagaminas", į kurį susirenka lėlininkai iš daugelio valstybių. Taip pat kas dvejus metus Panevėžio lėlių vežimo teatras organizuoja tarptautinį lėlių teatrų festivalį "Lėlė gatvėje", kurio metu džiugina panevėžiečius ir Panevėžio svečius lėlių teatro spektakliais miesto erdvėse, tiesiog gatvėje.

Panevėžio lėlių vežimo teatras užsiima lėlių teatro populiarinimu ir mėgėjų tarpe. Organizuoja jau tradicija tapusį "Molinuko teatro" lėlių teatrų mėgėjų festivalį.

Panevėžio lėlių vežimo teatre spektaklius stato profesionalūs režisieriai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių. Lietuvos teatrinę kultūrą pristatęs Danijoje, Estijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Ukrainoje, Vokietijoje, Latvijoje, Rusijoje, Norvegijoje, Olandijoje, Belgijoje, Moldovoje teatras apdovanotas daugybe apdovanojimų. Direktoriaus Antano Markuckio atsidavimas teatrui įvertintas Boriso Dauguviečio, Hanso Kristiano Anderseno premijomis.

Kaip teigia lėlių vežimo teatro įkūrėjas Antanas Markuckis: "Viskas, kas gimsta iš gėrio ir grožio, lieka gėriu, o tas, kas kuria ir pats tampa geresnis." Ši teatro įkūrėjo mintis jau tapo viso Panevėžio lėlių vežimo teatro šūkiu!
© Panevėžio lėlių vežimo teatras

Respublikos g. 30, Panevėžys

+37045511236
Tinka su vaikais
Loading...
SUSIJĘ MARŠRUTAI
Loading...
trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2024 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys