trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
Plaketės Ežiukas ir Monetos
Žemaitija
/
Telšiai
3.0
2 vert.
5
4
3
2
1
2 vert.
3.0
Plaketės Ežiukas ir Monetos
6
Foto
© trip.lt
6
2 čia buvo
0 atsiliepimų
Minint 231–ąjį Telšių miesto gimtadienį, pristatyti du nauji menininkės, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto studentės Dominykos Gulbinaitės sukurti mažosios plastikos kūriniai. Jie gimė įgyvendinant Telšių rajono savivaldybės projektą "Plakečių žemaičių kalbai kūrimas ir montavimas Masčio ežero pakrantėje", tapęs dovana miestui, miesto gyventojams ir svečiams.

Masčio ežero pakrantėje įmontuotos dvi plaketės – "Ežiukas" ir "Monetos". Jos skirtos žemaičių kalbai įprasminti. Pirmosios plaketės žodžiai yra "Veiziekēs ė puo kuojuom, na tėk i tuolomas" ne atsitiktinai paimti iš Viktorijos Daujotės knygos "Žemaitīnā = Žemaitynai". Šios didžios asmenybės šaknys yra Telšių rajono Pavandenės krašte.

Sukurta plakete siekiama pagerbti, platinti, priminti žemaičių kalbą, taip pat didžios žemaičių ir visos lietuvių tautos literatūlogės, kritikės, poetės darbus. Prie plaketės grindinyje įtvirtintos pinigų kopijos netradiciškai supažindina praeivius su numizmatika, tampa savotiška nuorodą į Žemaičių muziejų "Alka".

Antrosios plaketės žodžiai yra "Ešējė kap ežīs mėiliūn (ka ėlgā naparein)" įamžina žemaičiams gerai žinomą posakį ir kartu supažindina miesto svečius su šio krašto tarme. Posakis dažniausiai sakomas vaikams arba tiems, kurie užtrunka išėję.
© Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultetas

Masčio ežero pakrantė, Telšiai

Loading...
SUSIJĘ MARŠRUTAI
Loading...
trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2023 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys