trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
Pogrindžio spaustuvė ab
Aukštaitija
/
Kauno rajonas
Pogrindžio spaustuvė ab
6
Foto
© Vytauto Didžiojo karo muziejus
6
0 čia buvo
0 atsiliepimų
1979 m. spaustuvininkas Vytautas Andziulis savo sodyboje, po namu iškastame požemyje, įrengė slaptą spaustuvę. Joje sovietmečiu spausdino patriotinio ir religinio turinio leidinius, kas buvo labai svarbu kovojant dėl Lietuvos laisvės. Sutarę bendradarbiauti, V. Andziulis ir Juozas Bacevičius nelegalią spaustuvę pavadino "ab" (pavardžių pirmosios raidės). Spaustuvė-leidykla nesusekta veikė dešimt metų (1980-1990). Pirmoji šioje spaustuvėje išleista knygelė – vyskupo Kazimiero Paltaroko "Tikybos pirmamokslis". Vėliau buvo leidžiami Juozo Urbšio prisiminimai, Adolfo Damušio studija apie sovietinį genocidą, poetų Juozo Gražulio, Roberto Grigo (Rasūno), Kęstučio Genio kūryba ir kt. Sovietinės okupacijos metais čia buvo slaptai atspausdinti ir išplatinti 23 pavadinimų draudžiami patriotinio bei religinio turinio leidiniai, kurių bendras tiražas 138 000 egzempliorių.

Nuo 1997 m. Pogrindžio spaustuvė "ab" yra Vytauto Didžiojo Karo muziejaus (VDKM) padalinys. Pogrindžio spaustuvėje-muziejuje galima pamatyti iškiliosios spaudos įrangą, antinacinės ir antisovietinės kovos dokumentų kopijas, pogrindinės spaudos leidinių, rezistencinės kovos dalyvių nuotraukas.

2008 m. VDKM padalinys Pogrindžio spaustuvė "ab" įtraukta į tarptautinį istoriškai vertingų šaltojo karo įrenginių ir vietovių sąrašą.
© Vytauto Didžiojo karo muziejus
PAPILDOMA INFO
Lankymas iš anksto susitarus telefonu +37037553249.

Spaustuvės g. 2, Saliai, Kauno r.

+37037553249
Loading...
Loading...
trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2024 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys