Švęsdama savo 30-ąjį gimtadienį, viena didžiausių technologijas į Lietuvą atvežančių organizacijų "ACME Grupė" (kadaise buvusi "AcmĖ") padovanos unikalią dovaną Kaunui ir visai Lietuvai – skulptūrą ė raidei.
Lietuvių kalbos abėcėlė turi 32 raides, bet vienintelė ė tokia ypatinga. Pirmą kartą ji pavartota 1653 m. Danieliaus Kleino sudarytoje pirmojoje lietuviškoje gramatikoje. Tai vienintelė raidė, neturinti analogų jokioje kitoje pasaulio kalboje. Ji simbolizuoja ir Lietuvos laisvės kelią – atlaikiusi draudimus, iškraipymus, technines kliūtis, ji išliko.
Ė tai ne tik raidė. Tai žodis, padedantis išreikšti nuostabą "ė, žiūrėk, skulptūra!". Tai gali būti kreipinys – gal nelabai mandagus, bet puikiai atkreipiantis dėmesį. Tai pagalba, kai reikia staigiai susirinkti reikiamas mintis – ištęstos "ėėėėė" sąskambis lietuvių išskirtinai mėgstamas ir dažnai vartojamas. Ė – tai daugelio lietuvių neatskiriama asmenybės dalis, ypač moteriškos lyties – -ytė, -aitė, -ienė. Ė – tai ir visi prasmingi žodžiai, kurie kiekvieno lietuvio širdyje sukelia pasididžiavimą savo šalimi: tėvynė, laisvė, vienybė, garbė... ir dar daug kitų.
Skulptorius - Tadas Vosylius, 2024 m.