trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
Vilniaus katedros varpinė
4.0
5 vert.
5
4
3
2
1
5 vert.
4.0
Vilniaus katedros varpinė
30
Foto
© Audrius Mielkus
30
9 čia buvo
0 atsiliepimų
Varpinė yra ypač svarbus Vilniaus arkikatedros bazilikos, Žemutinės ir Aukštutinės pilių elementas, viena iš Vilniaus senamiesčio vertikaliųjų dominančių, tapusi miesto simboliu. Kaip paveldo objektas, pastatas ypač vertinamas dėl tūrio, dekoro elementų, autentiškų konstrukcijų. XIII amžiuje bokštas buvo gynybinės sienos dalimi. Iki šių dienų išliko beveik visas pirmas senojo bokšto aukštas. XVI a. gynybinis bokštas tapo katedros varpine, dabartinę išvaizdą įgijo XIX a. pradžioje.

Katedros varpinės aukštis – 52 m, su kryžiumi – 57 metrai. Iš varpinės – vieno seniausių ir aukščiausių senamiesčio bokštų – atsiveria graži panorama. Vilniečiai ir miesto svečiai gali apžiūrėti varpų ekspoziciją, senąjį miesto laikrodį, patyrinėti istorines varpinės ir katedros vaizdų rekonstrukcijas. Komiksų mėgėjai gali susipažinti su Vilniaus įkūrimo legenda žaisdami edukacinį kompiuterinį žaidimą "Gedimino sapnas".

Virtuali kelionė "Vilniaus panorama: pamatyk, priartink, įsiamžink!" pro viršutiniame varpinės aukšte įmontuotas vaizdo stebėjimo kameras padeda lankytojams susipažinti su miesto panorama ir žymiais architektūros paminklais.
© Vilniaus miesto turizmo ir verslo agentūra Go Vilnius

Katedros a. 2, Vilnius

+37060012080
Mokamas parkavimas
Tinka su vaikais
Kultūros paveldas
Loading...
SUSIJĘ MARŠRUTAI
3.7
Gedimino prospektas
19 vietų
3 km
0:41 h
Loading...
Mokamas parkavimas
Tinka su vaikais
Kultūros paveldas
trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2024 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys