trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
Dzūkijos nacionalinis parkas
Dzūkija
Dzūkijos nacionalinis parkas
1
Foto
© trip.lt
1
0 atsiliepimų
Dzūkijos nacionalinis parkas – didžiausia Lietuvos saugoma teritorija. Išskirtinis bruožas – upių ir upelių gausa nuo mažiausio šaltinio iki didžiausios Lietuvos upės – Nemuno. Itin raiškūs, vienas už kitą vaizdingesni Nemuno, Merkio, Ūlos, Skroblaus, Grūdos slėniai su unikaliais gamtos paminklais. Iš viso nacionaliniame parke yra 36 upės ir upeliai, šimtai šaltinių, besiskiriančių savo kilme, "charakteriu" ir istorijomis. Įspūdingi gamtos kūriniai: žemyninių kopų masyvai, unikalios Skroblaus ištakos ("Bobos daržas), Ūlos akies versmė, Ūlos skardžiai ir Nemuno rėvos.

Dzūkijos nacionaliniame parke ypatinga biologinė įvairovė, nors vyrauja sausi kerpiniai ir šilsamanių pušynai. Bekraščiai miškų plotai, sauspievės ir užliejamos pievos, aukštapelkės ir žemapelkės, šaltavandenės upės ir šaltiniai – daugelio augalų, gyvūnų ir grybų rūšių prieglobstis. Čia dar kelia tuoktuves tetervinai ir kurtiniai, naktimis galima išgirsti ūbaujant apuoką ar kaukiant vilkus, saulėje šildosi baliniai vėžliai. Parko miškai yra vieni grybingiausių visoje Lietuvoje. Nacionalinis parkas kartu su Čepkelių rezervatu priklauso Europoje vertingiausių laukinės gamtos teritorijų tinklui. 

Kraštovaizdžio vertę padidina tarp sausų pušynų pabirę unikalios senosios medinės architektūros tradicijas išsaugoję kaimai. Dzūkijos nacionalinis parkas ypač išsiskiria etnokultūrinio paveldo turtingumu, vis dar gyvomis tradicijomis ir papročiais, senaisiais amatais ir dzūkiška daina (Marcinkonys, Žiūrai, Zervynos, Puvočiai, Margionys, Lynežeris, kt.). Gilias šaknis turi drevinė bitininkystė, medžio apdirbimas, rastinių namų statybos tradicijos, juodoji keramika, žvakių liejimas, grikių duonos kepimas ir, be abejo, miško gėrybių (grybų, uogų, vaistažolių) rinkimas. Garsūs Merkinės ir Liškiavos piliakalniai, nuo kurių atsiveria unikali, per ilgus šimtmečius gamtos ir žmogaus kurta aplinka, Merkinės bažnyčia ir Liškiavos vienuolyno ansamblis.
© Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba
Lankytinos vietos
121
Maistas
6
Nakvynė
19
142
Žemėlapis
Ekspozicijos
Čepkelių rezervato gamtos ekspozicija
Šaudzyklos kalnas
3.0
Archeologinės vietos
Apžvalgos vietos
Šaudzyklos kalnas
Ūlos akis
3.7
Šaltiniai
Ūlos akis
Dzūkijos nacionalinio parko etnografinė sodyba
5.0
Kraštotyros muziejai
Dzūkijos nacionalinio parko etnografinė sodyba
Girinio takas
3.5
Rekreacinės trasos
Girinio takas
Kastinio paplūdimys
Vieši paplūdimiai
Kastinio paplūdimys
Klonių (Gaidžių) žemyninė kopa
4.0
Reljefo objektai
Klonių (Gaidžių) žemyninė kopa
Liškiavos alkakalnis
4.0
Archeologinės vietos
Liškiavos alkakalnis
Liškiavos piliakalnis
3.6
Piliakalniai
Liškiavos piliakalnis
Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčia
4.4
Katalikų bažnyčios
Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčia
Mančiagirė
Etnografiniai kaimai
Mančiagirė
Mančiagirės skardžiai
4.3
Atodangos
Mančiagirės skardžiai
Loading...

NAKVYNĖ VIETOVĖJĖ DZŪKIJOS NACIONALINIS PARKAS

trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2024 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys