trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
Dzūkijos nacionalinio parko (Stėgalių) stumbrynas
Dzūkija
/
Varėnos rajonas
/
Dzūkijos nacionalinis parkas
/
Zervynos
Dzūkijos nacionalinio parko (Stėgalių) stumbrynas
0 čia buvo
0 atsiliepimų
Siekiant įgyvendinti Stumbro apsaugos planą, šis projektas buvo pradėtas vykdyti 2018 m. Svarbu buvo išspręsti stumbrų, gyvenančių netinkamoje teritorijoje (Kėdainių ir Panevėžio rajonuose), populiacijos valdymo klausimus. Stumbrų skaičius Vidurio Lietuvoje sparčiai didėjo. Tačiau ši teritorija, kurioje susitelkusi didelė dalis laisvėje gyvenančių stumbrų, nėra tinkama šiems gyvūnams, nes ten vykdoma intensyvi žemdirbystė. Stumbrai ne tik padaro daug žalos žemės ūkiui, bet ir patys kenčia nuo tręšiamų pasėlių. Kadangi Vidurio Lietuvoje yra tankus kelių tinklas, stumbrai laikosi izoliuotoje teritorijoje, todėl mažėja stumbrų genetinė įvairovė. Tad buvo nuspręsta dalį stumbrų perkelti į Pietų Lietuvą, kur susiklostytų palankesnės sąlygos stumbrų bandai susijungti su kitų šalių stumbrų populiacijomis. Daug stumbrų gyvena Lenkijoje, Belovežo girioje.

Dzūkijos nacionaliniame parke Stėgalių gamtiniame komplekse naujai įrengtas stumbrynas apima apie 100 hektarų. Iš Vidurio Lietuvos atvežti stumbrai formuos naują bandą dideliuose aptvaruose, o vienas mažesnis aptvaras skirtas ekspozicijai.
© Dzūkijos nacionalinis parkas
PAPILDOMA INFO
Norint apsilankyti stumbryne reikalinga išankstinė registracija Dzūkijos nacionalinio parko Marcinkonių lankytojų centre. Praneškite apie savo vizitą elektroniniu paštu info@dzukijosparkas.lt nurodydami vizito datą, žmonių skaičių bei miestą iš kur atvykstate. Stumbrininko darbo metu apie vizitą praneštkite telefonu +37067683662.

Kastinio g. 130, Marcinkonys, Varėnos r.

+37067246388
Loading...
Loading...
trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2024 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys