Medžius ir krūmus mini lietuvių patarlės, priežodžiai, apie juos menamos mįslės. Jie yra pasakų herojai, juos garsina dainos. Medžiai ir krūmai mus gydo, jų vaisiai maitina, žievė, šaknys, lapai naudojami odoms, audiniams dažyti, kailiams raugti, o mediena – nepakeičiama baldų, namų apyvokos reikmenų, statybų, popieriaus pramonės žaliava.
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kviečia susipažinti su nerijos medžiais ir krūmais, bei maloniai pasivaikščioti dendrologiniu taku. Šis 1600 m ilgio pažintinis takas įrengtas šiaurinėje Juodkrantės gyvenvietės dalyje, ties Gintaro įlanka. Keliaudami juo, susipažinsite su "medžio biografija", aplankysite 12-os raudonųjų ąžuolų žiedą. Šiame take kadaise augo didžiulė liepa, apie kurią tik pasakojimai išliko. Vadino ją Griekų liepa. Dabar šioje vietoje auga pasodinta maža liepaitė. O netoliese ošia įspūdingas Griekų daubos miškas. Ypač gražiose vietose, kurios tiks atokvėpiui ir apmąstymams įrengti suoleliai. Čia galėsite tiesiog pasimėgauti gamtos garsais.
Visą dendrologinio tako maršrutą nurodo mediniai stulpeliai. Maršruto pradžią ir pabaigą žymi stendas. Take yra 16 stotelių, kuriose rasite stendus su medžių aprašymais, piešiniais, nuotraukomis.
Taip pat dendrologiniame take yra įrengta įspūdinga garsų gaudyklė, primenanti megafoną. Ši trijų metrų aukščio ir tiek pat ilgio medinė garsų gaudyklė turi siaurąją ir plačiąją angas. Pridėjus ausį prie siaurosios angos ar įžengus į plačiąją galima klausytis "sugautų" miško garsų bei mėgautis supančia aplinka. Tačiau tam penkių minučių neužteks, įžengus į plačiąją gaudyklės angą, reikėtų pabūti apie pusvalandį, tuomet išgirsite daugybę plika ausimi nepagaunamų miško garsų. Šis medinis prietaisas juos "sugauna", sustiprina garsą viduje, ir žmogus gali mėgautis miško simfonija labiau nei šiaip vaikščiodamas mišku. Toks ir yra garsų gaudyklės įrengimo tikslas - lankytojams suteikti galimybę patirti naujus įspūdžius, sustiprinti pojūčius, pajusti aplinką.