trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
Ladakalnis
Aukštaitija
/
Ignalinos rajonas
/
Aukštaitijos nacionalinis parkas
3.0
2 vert.
5
4
3
2
1
2 vert.
3.0
Ladakalnis
11
Foto
© Andrius Aleksandravičius/Lithuania Travel
11
3 čia buvo
0 atsiliepimų
Visai šalia įspūdingo Ginučių piliakalnio stūkso legendomis apipintas Ladakalnis, anksčiau vadintas Ledakalniu. Tai – vienas įspūdingiausių lankytinų objektų tiek Ignalinos rajone, tiek Labanoro regioniniame parke, tiek visame Aukštaitijos nacionaliniame parke.

176 m aukščio kalnas, geomorfologinis gamtos paminklas, nuo kurio atsiveria išties nepakartojamas vaizdas. Nuo Ladakalnio viršūnės matosi net šeši tarp miškingų vietovių tyvuliuojantys ežerai: Ūkojas, Linkmenas, Pakasas, Asėkas, Alksnaitis ir Alksnas.

Pateksite čia atvykę prie Ginučių piliakalnio, į jį užkopę ir šiek tiek paėję tolyn vedančiu taku. Galima privažiuoti ir keliu, vedančiu nuo Ginučių ar Antalksnės, yra įrengta stovėjimo aikštelė.

Kalno viršūnėje auga ąžuolas, įrengta erdvi apžvalgos aikštelė. Kiek atokiau įrengta prezidentų ąžuolų alėja, kurioje pasodinti ąžuolai, skirti visiems Lietuvos prezidentams.

Jau šiais laikais gimė įdomus paprotys į kalno viršūnę užnešti akmenukų ir palikti prie viršūnėje augančio ąžuolo. Tai greičiausiai lėmė kai kurių mokslininkų spėjimai, kad pagonybės laikais ant šio kalno buvo aukojamos aukos deivei Ladai ir esą nuo jos, o ne nuo ledo kilo jo pavadinimas – Ladakalnis. Dabar parko darbuotojai prašo akmenis dėti prie sumūryto aukuro kalno viršūnėje, nes ąžuolas nebepakelia visų norų.

Kas galėtų paneigti, kad ir šių laikų žmonės aukodami deivei Ladai štai tokias simbolines dovanas slapčia tikisi jos palankumo.

Su pačiu Ladakalniu ir jo apylinkėmis siejama ir daugiau įvairių padavimų bei legendų. Pavyzdžiui, viename iš jų pasakojama, kad kaimo merginos bėgo nuo Napoleono karių ir plaukdamos nuskendo vienoje Alksno ežero įlankoje, kuri nuo to laiko vadinama Mergakumpiu. Dar pasakojama, kad Linkmeno ežere gyvenęs žaltys Linkmenas, o ant kalno jam buvo pastatyta didelė šventykla.

Jei dar nebuvote ant Ladakalnio, tikrai turite čia apsilankyti ir patys pajusti ypatingą jausmą, kurį suteikia atsiveriantys vaizdai, autentiška aplinka, žmogaus beveik nepaliesta gamta ir, regis, aplink plevenančių senovės padavimų jėga. Nors vasarą čia turistų netrūksta, bet erdvės pakaks visiems: ir norintiems ramiai pasigrožėti atsiveriančiais vaizdais, ir nekantraujantiems pasidalinti įspūdžiais su savo draugais ar artimaisiais.

Visa aplinka ir nuo kalno atsiveriančios apylinkės tokios fotogeniškos, kad mėgstantys fotografuoti vos spės spaudyti fotoaparato ar telefono mygtuką.
© visitaukstaitija.lt

Papiliakalnė, Ignalinos r.

Pritaikyta neįgaliesiems
Tinka su vaikais
Loading...
SUSIJĘ MARŠRUTAI
Loading...
Pritaikyta neįgaliesiems
Tinka su vaikais
trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2023 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys