trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
Paminklas Vincui Krėvei-Mickevičiui
Dzūkija
/
Varėnos rajonas
/
Dzūkijos nacionalinis parkas
/
Merkinė
Paminklas Vincui Krėvei-Mickevičiui
1
Foto
© Audrius Mielkus
1
1 čia buvo
0 atsiliepimų
Žymus Lietuvos rašytojas, visuomenės ir politinis veikėjas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Vincas Krėvė-Mickevičius gimė 1882 10 19 Subartonių kaime, netoli Merkinės, mirė 1954 07 07 Pensilvanijoje (JAV).

Paminklo Vincui Krėvei Mickevičiui pastatymą 1988 m. inicijavo ir organizavo merkiniškiai, susibūrę į organizacinį komitetą. Darbą padaryti apsiėmė skulptorius Petras Mazūras. Paminklas prie mokyklos buvo pastatytas 1994 m. Paminklą šventino jo ekscelencija Kaišiadorių vyskupas Juozas Matulaitis. 
Profesorius Albertas Zalatorius paminklo šventinimo metu, kreipdamasis į V. Krėvės atminimą, sakė: "...mums reikėjo Jūsų praeityje, reikia ir šiandien – maištingo, drąsaus, savarankiško, o svarbiausia – pažįstančio žmogaus tuštybę ir didžiadvasiškumą. Kad Jūs toks iš tikrųjų buvote, rodo ir Jūsų sugrįžimo kelias – jis eina ne valdžios koridoriais, nesvarbu, kokia valdžia jais tuo metu vaikšto, o Jūsų gimtųjų apylinkių takeliais, kurie veda tiesiai į žmonių širdis ir kuriems tos širdys niekuomet neleis užželti".
© Dzūkijos nacionalinio parko direkcija

Seinų g. 10, Merkinė, Varėnos r.

Loading...
Loading...
trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2024 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys