trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
Uostadvario švyturys
Mažoji Lietuva
/
Šilutės rajonas
/
Nemuno deltos regioninis parkas
/
Rusnė
Uostadvario švyturys
1
Video
5
Foto
© Pamario švyturių kelias
1
5
4 čia buvo
0 atsiliepimų
Šilutės rajone, savo unikalumu garsėjančioje Rusnės saloje, kairiajame Atmatos upės krante į dangų išdidžiai stiebiasi dar 19-ąjį amžių menantis Uostadvario dvaras su švyturiu. Nors šis Nemuno deltoje esantis kelrodis yra itin mėgstamas lankytojų, tačiau čia patekti nėra taip paprasta, nes uosto žiotys vėjų yra nuolat užpustomos smėlio. 19-ojo amžiaus antroje pusėje, svarbiame laivybai punkte, priešais Minijos žiotis buvo pastatytas Uostadvario švyturys, kuris kadaise buvo labai svarbus kelrodis pro šalį plaukiantiems vandenų keliautojams. Nors švyturys puikiai išsilaikė iki šių dienų, tačiau jo paskutinis žibintas jau seniai užgeso.

Dabar tai technikos istorijos paminklas, kuris navigacijai nebėra naudojamas, tačiau puikiai tarnauja kaip Rusnės ir Minijos apylinkių apžvalgos aikštelė, džiuginanti kaimelio gyventojų šeimas ir vasarą čia plūstančių lankytojų būrius. Į dangų besistiebiantis Uostadvario obeliskas išties įspūdingas. Tai net 18-kos metrų aukščio, taisyklingo aštuonkampio formos švyturys, kurio raudonų plytų mūro sienų briaunos padailintos žalios spalvos glazūruotomis plytomis, į žibinto patalpą veda 48 įvijiniai betoniniai laiptai. Iš čia patenkama į apžvalgos aikštelę. Pakilus į buvusio kelrodžio regyklą atsiveria puiki kraštovaizdžio panorama, o gerai įsižiūrėjus, galima pamatyti ir kraštelį boluojančių Nidos kopų. Švyturys yra sujungtas su ant aukšto pamato pastatytu sargo gyvenamuoju namu, kurio architektūra būdinga Rusnės apylinkių gyvenamiesiems namams. Pats namas papuoštas tinko juosta, aplink pastatą vingiuojančiomis dekoratyvinėmis nišelėmis ir kitais 19-ojo amžiaus antrajai pusei būdingais papuošimais. Nors Uostadvario kelrodžio žibintas ir nebeskrodžia naktinio pamario dangaus, jį išties verta pamatyti iš arti bei palypėjus į apžvalgos aikštelę pasidžiaugti atsiveriančio kraštovaizdžio paveikslu. Patikėkite, neveltui 1996-aisiais metais Uostadvario švyturys buvo įtrauktas į Valstybės saugomų kultūros vertybių registrą.

Švyturio viduje įvijiniais betoniniais laiptais patenkama į žibinto patalpą, iš kurios - į apžvalgos aikštelę. Švyturio aukštis - 18 m. Dabar tai technikos istorijos paminklas, navigacijai nebenaudojamas, bet yra puikus Rusnės ir Minijos apylinkių apžvalgos bokštas.
© Pamario švyturių kelias

Uostadvario g. 47, Uostadvaris, Šilutės r.

Tinka su vaikais
Kultūros paveldas
Loading...
SUSIJĘ MARŠRUTAI
4.3
Panemunės kelias
18 vietų
262 km
4:18 h
Loading...
trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2023 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys