trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
Karaimų gatvė
Dzūkija
/
Trakų istorinis nacionalinis parkas
/
Trakai
3.7
3 vert.
5
4
3
2
1
3 vert.
3.7
Karaimų gatvė
1
Foto
© trip.lt
1
7 čia buvo
0 atsiliepimų
Karaimai, tiurkų kalba kalbanti tauta, Trakuose Vytauto Didžiojo kvietimu apsigyveno XIV a. pabaigoje. Oficiali karaimų atsikėlimo į Trakus data laikoma 1397 - 1398 m. Tautos vardas yra kildinamas iš karaitų tikėjimo. Tikėjimas remiasi Senuoju Testamentu ir turi islamo elementų. Trakuose yra išlikęs karaimų kulto pastatas kenesa (karaimų kalba - šventovė). 1894 m. buvo pastatyta nauja medinė kenesa. 1903 - 1904 m. ji paremontuota ir nuo to laiko vizualiai nepasikeitė. Kenesą galima ne tik apžiūrėti iš išorės, bet ir užeiti į ją, pasiklausyti seno karaimų pasakojimo apie šios mažos tautos istoriją ir religiją.

Trakų karaimų namai stovi kompaktiškoje teritorijoje. Ilgą laiką ši miesto dalis buvo vadinama Mažuoju miestu. Nuo 1441 m. karaimų bendruomenė turėjo savivaldą. Karaimų namus labai lengva atskirti: dažniausiai jie stovi galu su trimis langais į gatvės pusę.

Karaimiškų patiekalų restoranuose galima pasivaišinti nacionaliniai karaimų valgiais, pirmiausia kibinais, paragauti pagal specialų receptą gaminamo krupniko.
© Trakų istorijos muziejus

Karaimų g., Trakai

Kultūros paveldas
Loading...
Loading...
trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2024 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys