trip.lt
ŽEMĖLAPIS
Paieška
Prisijungti
Švėkšna
Mažoji Lietuva
/
Šilutės rajonas
4.0
1 vert.
5
4
3
2
1
1 vert.
4.0
Švėkšna
7
Foto
© trip.lt
7
0 atsiliepimų
Švėkšna – miestelis, garsėjantis aukščiausia rajone (65 m.) dvibokšte, raudonų plytų bažnyčia bei XIX a. įkurtu grafų Pliaterių parku su įspūdinga liepų alėja, Genovaitės vila, tvenkiniais ir skulptūromis. Švėkšnos miestelis priklausė Žemaitijai, todėl jo urbanistinė struktūra skiriasi nuo Mažosios Lietuvos miestelių, tai buvęs Rytų Prūsijos ir Didžiosios Lietuvos pasienio miestelis. Miestelis rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas 1503 m. Švėkšnos dvarą XV a. antrojoje pusėje įkūrė žemaičių didikai Kęsgailos. 1509 m. pastatyta pirmoji bažnyčia.
 
1624 – 1644 metais, kai Švėkšną valdė Jeronimas Krišpinas Kiršenšteinas, dvare veikė popieriaus, stiklo ir parako dirbtuvės – vienos pirmųjų baudžiavinių manufaktūrų Žemaitijoje. Paskutiniai Švėkšnos savininkai Pliateriai valdė apie 33 tūkst. ha žemės (įskaitant ir Pajūrio dvarą), turėjo virš 5000 baudžiauninkų. 1820 m. grafo žemės valdos buvo padalintos keturiems sūnums, tokiu būdu atsirado keturi dvarai: Švėkšnos, Vilkėno, Gedminaičių ir Stemplių. Švėkšnos kapinėse palaidotas žymus XIX a. lietuvių poetas, istorikas Simonas Stanevičius. Įdomus faktas – netoli Švėkšnos esančiame kapinyne archeologai yra radę septynias senovines kultines statulėles iš senovės Egipto, kurios vaizduoja Egipto dievus ir žynius.
 
Šiandien Švėkšna yra išskirtinė vieta ne tik todėl, kad ji apsupta turtingos ir įdomios praeities. Ji mus žavi nuostabia gamta, ir architektūriniais paminklais bei iš čia kilusiais garsiais žmonėmis. Pačiame miestelio centre yra akmenimis grįsta turgaus aikštė, kurioje kiekvieną ketvirtadienį verda prekyba. Miestelio bažnyčia ir architektūra vilioja jaunavedžius ir lietuviškų filmų kūrėjus. 1905 metais pagal švedų architekto Karlo Eduardo Strandmano projektą pastatyta neogotikinė bažnyčia – vienas pagrindinių miestelio architektūrinių paminklų. Bažnyčios statybą finansavo Švėkšnos ir Vilkėno grafai Pliateriai, gausiai statyboms aukojo Švėkšnos ir gretimų parapijų gyventojai. Dalis lėšų surinkta iš JAV gyvenusių lietuvių emigrantų. Bažnyčios šventorių su parku jungia apie 1885 m. pastatytas arkinis pėsčiųjų tiltas – viadukas. Tai unikalus ir retas statinys Lietuvoje.
 
Švėkšna didžiuojasi savo aktyvia bendruomene, kurios dėka, puošiamas ne tik miestelis bet ir garsinamas jos vardas visoje Lietuvoje.
© Šilutės turizmo informacijos centras
Lankytinos vietos
22
Maistas
3
Nakvynė
1
26
Žemėlapis
Švėkšnos bažnyčios viadukas
4.3
Inžinerinis paveldas
Pėsčiųjų tiltai
Švėkšnos bažnyčios viadukas
Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia
4.4
Katalikų bažnyčios
Istorizmas
Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia
Švėkšnos dvaras ir parkas
3.6
Dvarai
Švėkšnos dvaras ir parkas
Paminklas Kazimierui Šauliui
3.0
Paminklai
Paminklas Kazimierui Šauliui
Vilkėno vandens malūnas
2.0
Vandens malūnai
Vilkėno vandens malūnas
Paminklas Gervė
4.0
Paminklai
Paminklas Gervė
Deivės Dianos skulptūra
3.5
Skulptūros
Deivės Dianos skulptūra
LANO
Kavinės
LANO
Menininkų Jakševičių suoliukas
3.0
Mažoji architektūra
Menininkų Jakševičių suoliukas
Švėkšnos Turgaus aikštė
3.0
Miesto aikštės
Švėkšnos Turgaus aikštė
Loading...

NAKVYNĖ VIETOVĖJĖ ŠVĖKŠNA

trip.lt
Susikurk savo kelionę
Apie
©2025 trip.lt
Slapukų nustatymaiPrivatumo politika
PradžiaŽemėlapisMaršrutaiKryptys